Zábava i relaxace s barevným pískem

19.05.2020 Tereza Šilhanová Komerční sdělení

Rodiče si často lámou hlavu nesnadným úkolem, jak děti doma smysluplně zabavit. Ať už jste zrovna doma z důvodu karantény, nepříznivého počasí nebo prostě jen nemáte jiný program. Někdy také rodiče hledají způsob, jak se odreagovat a čelit stresu všeho druhu. Neokoukanou možností zábavy pro děti a relaxace pro rodiče je barevné Pískohraní. Vyzpovídali jsme paní Lenku Podzemnou, která za tímto zajímavým projektem stojí.
Zábava i relaxace s barevným pískem

Ocitli jsme se najednou v situaci, jakou nikdo nečekal. Na druhou stranu jsme dostali čas a prostor zamyslet se, srovnat si priority. Jak to vnímáte Vy?

Ano, dostali jsme více času být doma, s dětmi, partnery, rodinou. Mohli jsme se zastavit a uvědomit, že některé věci jdou udělat jinak. Najednou tu byla spousta otázek, co bude dál. Jsem moc ráda, že k takovému zastavení došlo, i když je smutné, že zrovna touto formou. Ale právě proto, že náhody neexistují, děje se přesně to, co má.

Co se týká Pískohraní, tak jsme se zaměřili na online prodej. Školy a školky pro nás zůstaly uzavřené a zrušili nám mnoho akcí. Což nás mrzí, protože hlavně před Velikonocemi jsme měli naplánováno spoustu workshopů, jarních akcí a tvoření pro maminky.

Jak se změnil Váš život během karantény?

Byla jsem více s dětma, takže jsem musela trochu zvolnit pracovní tempo. Jinak se toho tolik naštěstí nezměnilo. Stále tvoříme nové šablony, připravujeme novinky, upravujeme a vylepšujeme e-shop. Vnitřní chod firmy je zachován. Jenom se pro nás změnily možnosti akcí a tvoření.

Život se pomalu vrací do svých kolejí, postupně se obnovuje provoz škol a školek. Zabavit rozdováděné a nudící se děti vytržené ze svého obvyklého režimu je ale pro rodiče velkým oříškem.

Děti vytržené ze svého režimu se nudí a jsou rozdováděné.

Váš projekt Pískohraní nabízí spoustu zajímavých možností. Jak tento projekt vlastně vznikl? Jaká myšlenka stála u jeho zrodu?

Sypání písku je známé už tisíce let, takže to taková novinka není. Nejsme přímořskou oblastí, takže se k nám tato technika dostala až později ze zahraničí. Tam, kde moře mají, je vytváření obrazů z barevného písku velice rozšířené. Prvotní myšlenka byla v originálním tvoření a zároveň, aby to mělo přínos pro společnost. Nebyl to přímo můj nápad, nechala jsem se inspirovat a chtěla jsem tohle poselství šířit dál - tvořivost a originalita.

Co všechno u Vás mohou rodiče najít?

Máme různé tvořivé sady, spousty druhů a odstínů barevných písků. Velký výběr samolepicích šablon neboli pískovánek a mandal. Taky máme různé doplňky jako třeba vypichovátko, které vám nahradí špendlík nebo nožík. Taková pomůcka je potřeba pro odstranění krycí vrstvy samolepicí šablony, než s ní a pískem začnete pracovat.

Kdo vytváří motivy jednotlivých šablon?

Spousty šablon si vytváříme sami, takže u nás dostanete skutečně originální motivy. Ostatní potom nakupujeme s autorskými právy. Z těchto důvodů u nás nenajdete šablony z internetu, ani Disney a jiné licenční obrázky, které jsou samozřejmě chráněny.

Jaký je původ "Vašeho" písku?

Písek je přírodní surovina, která se těží i u nás v České republice. Nedovážíme ho, protože u nás je křemičitého písku dost.

Tvoření, které nabízíte, je zaměřeno hlavně na jemnou motoriku. Proč právě tato oblast?

Tato oblast je stále méně a méně rozvíjena. Děti umí s mobily a tablety, ale chytit špetku neumí. Hladké displeje neposkytují dostatek podnětů pro rozvoj jemné motoriky. Dětské poznání spočívá i v tom, že si věci potřebují prostě osahat a ani to jim virtuální svět také neumožní. To vše potom dětem ve škole komplikuje i tak přirozenou dovednost jako je správné držení tužky a pera. Psaní se potom může stát nepříjemným a vlastně zbytečným strašákem. Odklonili jsme se díky moderním technologiím od přirozenosti a tak se ji později musíme zase učit. Trénování jemné motoriky jde zároveň ruku v ruce s trpělivostí a soustředěním. Děti jsou zahlcené intenzivními možnostmi chytrých telefonů a jejich pozornost je v realném světě pouze útržkovitá a velice nestabilní. 

Anketa

Snažíte se v dětech podporovat a pěstovat trpělivost?
0 %
16.67 %
83.33 %

Jaké jsou další pozitivní přínosy barevného tvoření s pískem?

Na chvíli se zastavíte a vypnete. Nemusíte přemýšlet. Naladíte se na svoji vlnu a prostě jenom tvoříte. Je to uvolnění, relax, odpočinek.

Pořádáte třeba i workshopy nebo se účastníte festivalů? Samozřejmě v normálním života běhu.

Ano. Samozřejmě se běžně účastníme jarmarků, festivalů, dětských dnů a dalších kulturních akcí. Je skvělé setkávat se s lidmi a ukazovat jim, jak je zábavné hrát si s pískem.

Váš e-shop běžel a běží bez omezení? Jak ovlivnilo aktuální dění Vaši práci?

E-shop běží bez omezení. Naštěstí pro nás se toho moc nezměnilo, kromě toho, že nemůžeme být na akcích. Ale i to se naštěstí brzy změní!

Nabídka pískovánek a tvořivých sad

Nabídka pískovánek

Zdroj: Piskohrani.cz

Foto: Pixabay.com, Piskohrani.cz

 

Imagem

Objevili jste nějaké zajímavé způsoby, jak děti zabavit? Sdílejte své zkušenosti s ostatními.

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook