Děti, jedeme vlakem!


Chystáte se na víkendový výlet nebo k babičce a dědovi na návštěvu a už teď se děsíte cesty? Počasí se navíc každou chvíli mění a vaše důvěra v rychlou reakci silničářů se blíží k nule spolu s teplotou? Jeďte vlakem! Ať už bude vlak jen zpestřením výletu nebo skutečným dopravním prostředkem, který vás zaveze i do vzdálenějších míst, nebudete litovat!
Děti, jedeme vlakem!

Cestovat s dětmi není mnohdy žádný med. V autě to bez větších potíží, mezi kojením, zvládají jen maličká nemluvňata, a taky ne všechna. Ostatní děti se v autě prostě nudí. Sedačka jim brání v pohybu, koukání z okýnka je zabaví jen na chvíli, místa je málo, prostě nic moc. Navíc zrovna teď, když se počasí mění každý den, často i dost zásadně, a stav silnic je tak víc než nejistý, tím spíš je představa několika hodin strávených v autě díky dopravní situaci vyloženě děsivá. Kdo nikam nemusí, raději nikam nejede.

Deti-jedeme-vlakem-mom4moms-2

Ve vlaku je pohoda i pohodlí

Ale pokud se vám nechce zůstávat zavření s dětmi doma, potřebujete naštívit rodinu, nebo prostě někam musíte, zkuste vlak! Já osobně jsem zvyklá se svými dvojčaty cestovat vlakem od jejich šesti měsíců, a do teď, kdy už mají šest let, si to nemůžu vynachválit. Nejnáročnější je samozřejmě přesun k vlaku a od vlaku se všemi těmi zcela nepostradatelnými věcmi. Ale za prvé se většinou někdo najde, kdo vám pomůže, a za druhé po pár cestách rychle pochopíte, co skutečně potřebujete a co ne. A pak se pohodlně usadíte na sedadlo, natáhnete si nohy, místa je dost, popíjíte kafe, které vám přinesou, a koukáte z okna. No, možná ne tak úplně docela, ale přiblížit se tomuhle ideálu pohody lze.

Zábava pro děti

Maličké děti většinou poměrně rychle ukolíbá pravidelný dunivý zvuk vlaku. Pokud jsou přece jen vzhůru, není problém se s nimi občas projít po vlaku, přebalovací pulty na vlakových wc jsou již poměrně běžné, sedadla poskytují také dostatek prostoru, i pro kojení. Pro větší děti už je zajímavá možnost cestovat v kupé nebo voze přímo pro ně určeném. Je zde třeba hernička s hračkami, prostorem pro hraní i obrazovkou, kde jede jedna pohádka za druhou. V jiných vlacích zase najdete minikino a stolky, kde je přímo v desce zabudovaná veselá stolní hra, ke které vám průvodčí na požádání dá i figurky a kostku. Omalovánky dostanete taky, včetně malých pastelek. V těchto částech vlaku se vám vpodstatě nestane, aby nejely i další děti. Takže je zaručena i kolektivní zábava.

Deti-jedeme-vlakem-mom4moms-3

Bez čeho se neobejdete

Rozhodně je potřeba mít zajištěnou místenku. Můžete tak vybrat místa právě ve zmíněných dětských oddílech, nebo alespoň v těsné blízkosti, a zároveň se vyhnete nemilému překvapení v podobě nacpaného vlaku a jízdy někde v uličce. V některých typech vlaků ani bez místenky cestovat není možné. Jízdenky koupíte buď klasicky u přepážky na nádraží, online nebo pomocí aplikace v mobilním telefonu. Důležitou informací je, že děti do 6 let cestují zdarma, což není úplně nezanedbatelné.

Ať už se vydáte jen na malý výlet nebo delší cestu, určitě to bude děti bavit. Cestování vlakem je prostě romantika. A komfort, úroveň, vybavenost vlaků i nabídka poskytovaného servisu stále roste. Takže šťastnou a příjemnou cestu!

Jaké máte zkušenosti s cestováním vlakem vy? Podělte se s ostatními.

Zdroj (foto): Pixabay.com

 

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook