Hračky jsou nedílnou součástí dětství

13.01.2020 Redakce

Každý z nás někdy při úklidu na půdě nebo ve sklepě narazil na zaprášenou krabici s nápisem "HRAČKY". Otevřete ji a najednou se vám v hlavě roztočí kolotoč vzpomínek a příběhů, jak jste téhle panence jednou ostříhali vlasy nebo jak jste tento vláček s nevýslovným nadšením rozbalili na své páté narozeniny. Do hraček je prostě vepsáno naše dětství. Pojďte pomocí hraček psát i příběh vašich dětí.
Hračky jsou nedílnou součástí dětství

Dětská fantazie

Dětskému světu vládne jedna zcela zásadní veličina, a sice fantazie. Skrze fantazii vlastního světa se dítě učí postupně chápat skutečný svět kolem sebe. Fantazijní představy začínají v dětské hlavičce vznikat už kolem roku a půl. Pevné hranice mezi fantazií a skutečností v tomto věku neexistují. Rozhodně není potřeba dětem takové mantinely rovnou stavět, spíše naopak.  

Zapojte se čas od času do jejich vymyšlených her, děti vás samy navedou, co máte dělat. Navíc se v jejich hrách určitě sami poznáte, protože děti velmi často čerpají právě z chování svých nejbližších. Určitě z jejich úst zaslechnete svá vlastní výchovná slova, která bude velmi přesným tónem pronášet vaše malá holčička k panence v kočárku. A vy pak můžete naopak využít možnost sdělit dítěti něco důležitého prostřednictvím plyšového medvídka, kterému v rámci hry propůjčíte svůj hlas.

Rozvíjení dětské fantazie je velmi důležité.

Šťastné dětství

Každý rodič touží dětem vytvořit pevné a láskyplné zázemí, učit je a předávat jim vlastní zkušenosti, nasměrovat je tak správným směrem na jejich cestě životem. V neposlední řadě jim ale také chce připravit šťastné dětství, na které budou vzpomínat celý život. Dělat svým dětem radost a užívat si jejich úsměv. A právě pro dětské úsměvy vznikl internetový obchod Ministerstvohraček.cz.

Anketa

Vzpomínáte se na svou oblíbenou hračku z dětství?
53.85 %
38.46 %
7.69 %

Ministerstvo hraček

Nejrůznějšími hračkami z pestré nabídky se snaží dětem vytvořit prostředí, ve kterém vznikají nezapomenutelné zážitky. Když si například děti hrají na různé profese a napodobují situace, které vidí kolem sebe, učí se, co je empatie a zapojují fantazii. A právě v tomto duchu Ministerstvohracek.cz představuje dětskou dřevěnou kuchyni s troubou a příslušenstvím. Jde o bílo-zelenou kuchyňku, ve které se malý kuchař či kuchařka bude pohybovat zcela přirozeně, naučí se používat kuchyňské náčiní a osvojí si základní kuchyňské dovednosti. Skutečnost, že je hračka vyrobena ze dřeva, zvyšuje její životnost a zajišťuje dítěti pocit bezpečí a komfortu.

Imagem

 

 

 

Dětská dřevěná kuchyňka                             

Akční cena: 2 589 Kč

Koupit

 

 

Do portfolia ministerstva patří i „klasika“. Tedy různé stavebnice a kostky. Jejich skládáním se dítě učí koncentraci, zapojuje fantazii a posiluje pohybovou koordinaci

Imagem

 

 

 

Barevné dřevěné kostky                                                                       

Akční cena: 499 Kč                                                                                

Koupit                                                                                          

 

 

Tak funguje i stavebnice technic 2v1 Robot, která je tvořena konstrukčními technickými kostkami, jejichž skládáním se u dítěte podporuje prostorové vnímání. Ze stavebnice lze složit mobilního robota a vrtačku. Hračku lze ovládat pomocí dálkového ovladače. Další hračkou tohoto typu jsou barevné dřevěné kostky různých tvarů a velikostí, které vděčně přivítá dítě jakéhokoliv věku. Díky variabilitě kostek se fantazii meze nekladou. Nejmenší dítě si hraním s kostkami procvičí koordinaci očí a rukou, starší pak může poznávat nová písmenka a čísla.

Imagem

 

 

 

Stavenice technic 2v1 Robot

Akční cena: 1 099 Kč

Koupit

 

 

Pokud se vaše dítko již těší do školy, a nebo rádo napodobuje svého staršího sourozence školáka, můžete mu pořídit dřevěnou tabuli - magnetickou, křídovou. Ta je ideálním pomocníkem na přípravu do školy, a nebo zábavným způsobem, jak si zahrát na opravdového školáka  a vyzkoušet si počítání a psaní. Tabule obsahuje dvě varianty, křídovou a magnetickou. Pokud vaše dítě omrzí hra na školáčka, může se stát umělcem a kreslit či lepit kreativní obrázky.

Imagem

 

 

 

Dřevěná tabule magnetická / křídová

Akční cena: 269 Kč

Koupit

 

 

V nabídce Ministerstva hraček nechybí ani logická hra - Hádej kdo je to? V rámci této zábavné společenské hry se vaše dítě stane detektivem, naučí se správně sestavovat a pokládat otázky, používat logické myšlení a jako bonus se přiučí pár anglických slovíček. Tato hra podporuje komunikaci, a vede tak k posílení slovní zásoby a vyjadřovacích schopností.

Imagem

 

 

 

 

Logická hra Hádej, kdo je to?

Akční cena: 529 Kč

Koupit

 

 

Je všeobecně známo, že dítě do pěti let by nemělo strávit před obrazovkou více jak hodinu denně. Ministerstvo hraček je připraveno pomoci dětem trávit čas kreativně a užitečně, tedy tak, aby se děti bavily a současně rozvíjely svůj osobnostní potenciál.

Zdroj: Ministerstvohracek.cz, idnes.cz, iscuni.cz, psychologie.cz

Foto: Pixabay.com, Ministerstvohracek.cz

Jaké hračky u vás doma frčí? Sdílejte své příběhy a zážitky s ostatními.

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook