Kouzelné pohlazení aneb Mary Poppins se vrací!


Je příjemné zabořit se do měkkého křesla v kinosále a na dvě hodiny úplně zapomenout na reálný svět. A podaří se vám to tím spíš, pokud se najednou ocitnete ve světě, kde existují kouzla a nic není nemožné. Uvědomíte si, že najednou věříte, že je možné úplně vše. Nové filmové zpracování příběhu o kouzelné chůvě Mary Poppins vás přesně do takového světa zavede.
Kouzelné pohlazení aneb Mary Poppins se vrací!

Po dlouhých 54 letech od uvedení prvního filmového zpracování Mary Poppins se do kin dostalo volné pokračování. Děj je zasazen do Londýna kolem roku 1930, což je doba, ve které se příběh odehrává i v původní literární předloze autorky P. L. Traversové. A podívaná je to vskutku kouzelná.

Marry-poppins-mom4moms-2

Povedené obsazení

Do titulní role režisér Rob Marshall obsadil bez delších úvah Emily Blunt. Byla pro něj jasnou volbou i proto, že ona sama pochází právě z Londýna. Tato oblíbená britská herečka se role zhostila skutečně skvěle. Působí přísně a odměřeně jako správná chůva, která potřebuje mít u dětí autoritu, ale jakmile se na její tváři objeví potutelný nenápadný úsměv, je jasné, že její kouzla jdou přímo od srdce. Její výkony taneční i pěvecké si rozhodně zaslouží obdiv. V rolích dospělých sourozenců, kteří již v dětství, v první filmové verzi, měli tu čest se s kouzelnou chůvou setkat, vynikají Ben Whishaw (Michael) a Emily Mortimer (Jane). Lin-Manuel Miranda doplňuje příběh jako sympatický lampář Jack. Ve „zlého bankéře“ se proměnil Colin Firth tak dokonale, až z něho jde strach. Pod rezavou kšticí výstřední sestřenky Topsy se neschovává nikdo jiný než úžasná Meryl Streep.

Příběh

Dějová linka příběhu je jednoduchá. Je období krize. Michael je se svými třemi roztomilými dětmi v nelehké situaci, před rokem ztratili maminku a teď to vypadá, že přijdou i o rodný dům v Třešňové ulici. Jedinou záchranou může být dokument potvrzující fakt, že Michael a jeho sestra Jane jsou vlastníky akcií banky, které má připadnout jejich dům, pokud nesplatí dluh. Ale dokument je k nenalezení. Vše vypadá beznadějně, dokud nejmladší chlapec Georgie „neuloví“ na papírovém draku Mary Poppins. Pak už vše na vlnách milých kouzel doplyne až do šťastného konce.

Zpěv, tanec a spousta kouzel

Samotný příběh vlastně ani není tak podstatný. Zásadní jsou kouzla a fantazie, které provází celý film a které vás přenesou do světa, ze kterého jste možná už dávno vyrostli. Zpěv a taneční čísla jsou potěšením pro uši i oči a jen podtrhují příjemno, které se vám rozlévá po těle. Možná se při sledování scény, kdy se děti spolu s Marry Poppins ocitnou v porcelánové míse, přistihnete, že se usmíváte. V okamžiku, kdy příběh vrcholí snahou o posunutí času o pět minut zpátky, bude tajit dech, protože lampáři z celého Londýna šplhají po žebřících na vysokou věž Big Benu a ještě při tom zpívají.

Marry-poppins-mom4moms-3

Do kina s celou rodinou

Určitě vemte celou rodinu a vypravte se do kina na film, který děti nadchne a okouzlí a vás zahřeje na duši. V kontrastu s obřími krabicemi s popcornem a monstrózním kinosálem s dokonalým ozvučením tento příběh o obyčejném lidském štěstí a neobyčejných kouzlech vynikne o to víc.

Máte rádi svět kouzel? Nestyďte se nám o tom napsat.

Zdroj (foto): Pixabay.com

 

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook