Krásná díky síle přírody


V přírodě, konkrétně v rostlinách, je ukryta neskutečná síla v podobě bioaktivních látek, které mají zásadní vliv na lidský organismus. Je ale nutné znát šetrné postupy, jak účinné látky z rostlin získat tak, aby byla jejich síla a aktivita zachována. Česká kosmetická společnost Nobilis Tilia právě tohle umí!
Krásná díky síle přírody

Příroda a celé fungování života na všech úrovních v sobě ukrývá velkou sílu a vše je vzájemně propojeno složitými procesy. Lidský organismus je toho všeho nedílnou součástí, a proto má spousta přírodních látek příznivý, dokonce léčivý vliv i na něj. Krása je úzce spjata se zdravím i s duševní vyrovnaností, prostě všechno souvisí se vším. Zdravá pleť je krásná pleť. Když se žena cítí krásná, je spokojená i vnitřně, a naopak.

Účinné látky rostlin

Od nepaměti lidé využívají léčivých účinků rostlin, bylin, které objevili na základě zkušeností. Síla účinků byla tak silná, že báby kořenářky, které je znaly, byly označovány za čarodějnice a nařknuty ze spolků s ďáblem. S dnešními znalostmi už víme, že nejde o kouzla a čáry, ale že za vším stojí obsah biologicky aktivních látek, které mají schopnost ovlivňovat fyziologické pochody v lidském těle. Účinné látky se v rostlinách ukládají v různých částech, od kořenů po semena, odkud se pak získávají pro další využití v kosmetice i farmacii.      

Anketa

Znáte značku Nobilis Tilia?
50 %
25 %
25 %

Práce s přírodními materiály

Jak již bylo řečeno základním kamenem kvalitní a účinné přírodní kosmetiky je šetrná práce s přírodními materiály. A právě to je důležitou součástí firemní filozofie Nobilis Tilia a s veškerými surovinami je během zpracování nakládáno s náležitou odbornou péčí. Suroviny jsou rostlinného původu a pochází převážně z ekologického zemědělství s důrazem na ruční práci. Pokud to receptura a vlastnosti výsledného produktu jen trochu umožňují, vyrábí se bez syntetických a konzervačních látek. V Nobilis Tilia přímo říkají: "Příroda sama je nejlepším měřítkem kvality naší kosmetiky. K její výrobě používáme jen prvotřídní přírodní suroviny s ověřeným původem, které nám i vám dávají jistotu, že obsažené bioaktivní látky budou maximálně účinné."

Šetrná práce s přírodními materiály je součástí filozofie Nobilis Tilia.

Aromaterapeutická kosmetika

Aromaterapie je přírodní terapeutická metoda, která cíleně využívá léčebných účinků vonných éterických olejů na lidské zdraví. Kromě éterických olejů tvoří důležitou účinnou složku aromaterapeutické kosmetiky také rostlinné oleje, které dodávají pokožce optimální péči a výživu. Celková harmonizace stavu organismu a psychiky – to je pro výrobky Nobilis Tilia výjimečné. Vizí společnosti je pomáhat hledat cestu k vlastnímu já, objevovat jedinečnost každé osobnosti a dát jí dostatečnou podporu rozkvést do krásy.

Unikátní receptura BB krémů

Letos na jaře představila Nobilis Tilia svou vlastní unikátní recepturu BB krémů. Ve spolupráci s odborným pracovištěm brněnského Vysokého učení technického byla vyvinuta opravdu originální recepturu BB krému s Aloe vera. Složení krému je vyladěno ke spokojenosti všech typů pleti, včetně citlivé a podrážděné pokožky. Jednou z účinných látek je Aloe vera, které tvoří samotný základ krému. Povedla se totiž unikátní věc, a sice emulze, ve které je voda nahrazena právě gelem z Aloe barbadensis (Aloe vera), který má neskutečné hydratační účinky a protizánětlivé účinky. A to cennější díky této složce výsledný krém je.

BB krém s unikátní recepturou s Aloe vera.

Koupit novinky

Nespornou výhodou BB (blemish balm) krému je jeho univerzálnost. Zakrývá drobné nedokonalosti, sjednocuje tón pleti, a přitom zajišťuje pokožce potřebnou hydrataci. Na rozdíl od běžného make-upu zbytečně nezatěžuje pokožku a neucpává póry. Jedinečnost krému podtrhuje i vůně, která je výsledkem spojením všech obsažených přírodních bioaktivních látek. Je to osvěžující směs éterických olejů s antimikrobiálním působením. I proto je krém vhodný také pro mastnou či aknózní pleť.

Zdroj: Nobilis Tiliawww.cestabylin.cz

Foto: Pixabay.comNobilis Tilia

Imagem

Jaké jsou vaše zkušenosti s přírodní kosmetikou? Sledujte složení nebo označení BIO? Diskutujte s ostatními maminkami.

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook