Nošení miminek není žádná věda

29.11.2018 Redakce

Šátek nebo nosítko je pomůcka, která vám umožní naordinovat si s miminkem maximum kontaktu, ale zároveň vám uvolní ruce, abyste si mohla uvařit třeba čaj. Pokud cítíte, že byste se ráda zařadila mezi nosicí mámy, prostě to udělejte!
Nošení miminek není žádná věda

K nošení miminka v šátku mě přivedl můj syn. On mě naučil, že pokud mě bude mít nablízku, bude mít možnost slyšet tlukot mého srdce, cítit moje teplo a vůni, bude mnohem klidnější, nebude téměř plačtivý (protože k tomu nebude mít důvod), bude lépe spát a nebude potřeba ho téměř vůbec cíleně uspávat, protože on prostě usne. Brzy jsem zjistila, že tohle kouzlo kontaktu maminky s miminkem funguje oběma směry. Tedy i já lépe a rychleji čtu signály svého miminka, vím, že zaspí zvuky, břichoboly a díky tomu jsem sama mnohem klidnější. A samozřejmě na mě funguje vůně miminkovské hlavičky, která je dokonalou aromaterapií každé unavené mámy.

Kontakt je prospěšný pro oba

Kontakt s miminkem je prospěšný i pro maminku. V první řadě pomáhá nastartovat (zvýšit nebo udržet) dostatečnou tvorbu mateřského mléka. Pokud má žena možnost mít své miminko co nejvíce u sebe, velmi rychle se naučí číst signály, které k ní děťátko bude vysílat, bude díky tomu spolehlivě reagovat na jeho potřeby, což pochopitelně povede ke spokojenost obou. Miminko nebude mít důvod plakat a žena si tak rychle vybuduje své mateřské sebevědomí. V neposlední řadě častý kontakt, mazlení a nošení vedou k brzkému překonání těžkého porodu nebo třeba separace po císařském řezu.

Imagem

Jsem nosicí začátečník

Nosících šátků je milión, názorů na ně dva milióny a co má jedna maminka dělat, když chce začít nosit miminko v šátku. Dneska koupit a dneska nosit.

Úplně základní dělení šátků je na elastické a pevné. Elastický šátek by měl pružit do šířky nikoli do délky. Pevný šátek by pružit neměl vůbec.

Elastický šátek je vhodný hlavně pro novorozená miminka. Jakmile děťátko ztěžkne nošení přestane být pohodlné, protože elastický šátek váhu nerozloží rovnoměrně jako pevný.

Vhodně zvolený pevný šátek vám vydrží celé nosící období. A opravdu ho můžete začít nosit hned. Jděte na to selským rozumem. S šátkem se prostě pomuchlujte. Pokud je příjemný, měkký, poddajný a ohebný a pokud má gramáž alespoň 270 g/m2, máte ho. Taky je dobré vědět, že všechny šátky používáním takříkajíc zvláční.

Imagem

Zima klepe na dveře

Nošení v chladných dnech je příjemné. Každá maminka je pro své děťátko soukromý radiátorek, je to vymyšlené dobře, prostě ho potřebujete zahřát, takže hřejete, jak je nutné, a tím pomáháte udržet v teple i sebe.

Doporučuji pořízení nosicí bundy a mikiny. Nejsou to zbytečnosti, a pokud máte v úmyslu nosit pravidelně, tato investice se vyplatí. Používala jsem nosicí oblečení skoro denně a samozřejmě všechno nosící oblečení funguje bezvadně i bez dítěte. Navíc díky nosícímu oblečení není potřeba miminku oblékat tolik vrstev..

Chci všechny motivovat, že ošklivé počasí a zima neznamenají zimní pauzu pro nošení miminek. Škaredé počasí a zima totiž vůbec nejsou překážkou - naopak.

Ovládnout šátek není věda, chce to jen trochu cviku. Po pár pokusech miminko navážete poslepu i o půlnoci, to vám slibuju!

Zdroj (foto): www.mamalatte.cz

Máte s nošením dětí zkušenosti? Podělte se s ostatními maminkami.

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook