Připravte dětem program na prázdniny


Do letních prázdnin sice zbývají ještě tři měsíce, je ale nutné se na ně připravit v dostatečném předstihu. Zajistit dětem program na tak dlouhou dobu totiž není vůbec snadné. Nabídka různých táborů, klasických i příměstských, je pestrá, nesmíte ale zapomenout včas rezervovat místa. Přinášíme vám zajímavé tipy.
Připravte dětem program na prázdniny

Děti se nemůžou dočkat, rodičům jde hlava kolem

Děti, hlavně ty školou povinné, se těší na letní prázdniny většinou celý rok. Pro rodiče to ale znamená zajistit program nebo hlídání na celé dva měsíce. V některých regionech fungují ještě během července školky ve speciálním režimu, někde není možné ani to, a školy jsou v červenci i srpnu zavřené všechny.

Určitě plánujete týden nebo dva rodinné dovolené, ale co ty další týdny? Nějaký čas pokryjí babičky, pokud je to možné, a co dál? Pořád nějaký ten týden zůstává nedořešený. A nejde o to, že by děti musely mít neustále zábavou a akcí vyplněný čas, ale rodiče prostě musí do práce.

Letní tábory

Pak samozřejmě přichází na řadu tábory všeho druhy i zaměření. Ať jsou to tábory skautské, taneční, výukové, nebo třeba různá sportovní soustředění. Podstatou je, že zde děti po celou dobu také spí. 

Pripravte-detem-program-na-prazdniny-mom4moms-02

Letní příměstské tábory

A pak je tu varianta, která je poměrně jednoduchá a vhodná téměř pro všechny. Řeč je o příměstských táborech, kterých každým rokem přibývá, nabídka je čím dál pestřejší a zajímavější. Je to taková varianta hlídání a zábavy během letních prázdnin šitá na míru pracujícím rodičům. Pro děti je připraven program přes den, právě v čase kopírujícím standardní pracovní dobu. Ráno tam děti přivedete a odpoledne je zase vyzvednete. A máte jistotu, že po celý den je o dítě postaráno a o zážitky rozhodně není nouze.

Letní zábava s angličtinou

Co takhle příměstský tábor s hravou metodou výuky angličtiny? Jazyková škola JS FAN právě takové tábory pořádá. Tábory probíhají ve 3 pražských lokalitách – Běchovice, Chodov a Dolní Chabry, a jsou určeny pro děti ve věku od 5 do 15 let.

 

Pripravte-detem-program-na-prazdniny-mom4moms-03

Metoda Wattsenglish

Výuka angličtiny probíhá pod vedením proškolených lektorů, kteří na děti mluví striktně anglicky. „Rozhodně ale rodiče nemusí mít z angličtiny obavy! Naopak. Metodika Wattsenglish, se kterou primárně pracujeme, je postavena tak, aby se s ní mohly hravě učit děti už od 3 let. Jde o výuku přirozenou formou – děti se učí angličtinu tak, jako se učí mateřštinu," vysvětluje Ing. Lucie Prokopová, marketingová ředitelka JS FAN, „tedy prostřednictvím aktivní nápodoby a využívání všech smyslů, prostřednictvím edukativních her, soutěží, písniček, videí a dalších aktivit. Takovým základním principem metody je, že děti dělají aktivity, které je baví a které dělají třeba i doma nebo ve školce. Pouze s tím rozdílem, že tentokrát vše probíhá v angličtině. Lektor přitom používá nejzákladnější slovní zásobu doplněnou o širokou škálu nonverbálních komunikačních prostředků. Navíc všechno, co po dětech chce, nejprve názorně předvede. Máme ozkoušeno, že tento způsob komunikace ze strany lektora jsou schopné chápat i ti nejmenší žáčci. A nejenom to! Děti začínají lektorovi velmi rychle rozumět a reagovat. Nikdo od dětí neočekává, že budou hned konverzovat ve větách. Předškolní dítě se naučí angličtině rozumět a jedno nebo dvouslovně odpovědět či vyjádřit, co by si přálo."

Program tábora

Každé dopoledne od cca 8.30 do 12 hodin probíhá výuka angličtiny. Odpolední program je postaven na týmových táborových hrách a aktivitách, při kterých děti opět procvičí AJ. Odpolední program v Běchovicích je zaměřen na výuku jízdy na inline bruslích, kterou vedou zkušení instruktoři z našeho partnerského oddílu RTS Praha. Táborový den končí kolem 17. hodiny. Na závěr celého týdne pak děti čeká tradiční soutěžení o ceny a rozdávání diplomů.

Cena tábora na týden se pohybuje od 2550 Kč do 3400 Kč, v závislosti na konkrétní lokalitě. V ceně je zahrnuta celodenní péče, pitný režim, svačina 2x denně, teplý oběd a výuka AJ, v Běchovicích navíc i výuka jízdy na inline bruslích.

Přihlašování na tábor je již spuštěno, tak raději dlouho neotálejte.

Pozitivní ohlasy

Jazyková škola JS FAN rozhodně není v pořádání táborů pro děti začátečníkem. První tábor byl realizován již v roce 2006, takže se naopak pyšní mnohaletou zkušeností. „Každoročně po táborech dostáváme od rodičů pozitivní zpětnou vazbu, například že děti po našem táboře začínají samovolně používat anglická slovíčka. Největší radost mi asi přinesla zpráva od jedné maminky, která psala, že si syn na dovolené v Řecku díky našemu táboru dokázal sám objednat jídlo v restauraci," skromně uvádí Lucie Prokopová. „Nutno ale dodat, že nelze očekávat zázraky. Výuka je intenzivní a jak doufáme, nechává na dětech svou stopu. Na druhou stranu je jasné, že se nikdo nemůže naučit plynule mluvit během pěti dnů."

Zdroj: JS FAN

Zdroj (foto): Pixabay.com, jsfan.cz

Jaké máte zkušenosti s příměstskými tábory? Proberte vše včas i s ostatními maminkami.

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook