Připravte děti na budoucnost


Každý rodič se zabývá otázkou, jak své děti správně připravit na život tak, aby po všech směrech obstály. Dnes, kdy je pokrok neřízenou střelou letící rychlostí blesku, to není zrovna snadný úkol. Důležité je, dostat se k zásadním odborným informacím, jak na to. A takové možnosti jsou!
Připravte děti na budoucnost

Svět se mění rychleji než kdy jindy

Pokrok je dnes tak rychlý, že to, co za našich dětských let bylo úplně běžné, se dnešním dětem už zdá jako pravěk. Třeba jen telefon. Pro dnešní děti je naprosto nepředstavitelné, že se před třiceti lety stály fronty u telefonní budky. A nás by zase určitě nenapadlo, že se za pár let budeme telefonem i fotit. Není tedy snadné děti teď připravovat na budoucnost, když za patnáct nebo dvacet let můžu být všechno úplně jiné. Některé studie dokonce tvrdí, že děti, které teď nastupují do základních škol, budou v dospělosti vykonávat zaměstnání, která v tuto chvíli zatím ani neexistují.

Jak připravit děti na budoucnost?

Chápat rychle se měnící svět je těžké pro dospělé, natož pak pro děti. Není tedy od věci si v takto složité otázce, což příprava dětí na budoucnost určitě je, nechat poradit od odborníků, kteří se tímto tématem zabývají. A právě tohle je obsahem blížící se konference Capard 2019, která je určena pro odbornou i laickou veřejnost. Letošní IV. ročník totiž nese název Jak připravit děti na budoucnost.

Konference se koná 27. dubna 2019 v aule Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy na Praze 1 v době od 9 do 18 hodin. Na programu jsou přednášky předních odborníků z různých oborů, kteří se této problematice věnují již řadu let.

Pripravte-deti-na-budoucnost-mom4moms-2

Odborné přednášky

Jaké jsou klíčové dovednosti budoucnosti? Odborníci se shodují, že dnešní děti již s tradičními znalostmi čtení, psaní a počítání prostě nevystačí. Co by tedy měly ovládat objasní Ing. Petr Ludvík.  Co děti a virtuální svět? Kde jsou hranice toho, co je v pořádku a co už je škodlivé, nebo jak poznat závislost? Tématu Děti online se bude věnovat Mgr. Zuzana Pavelcová. Jak zvládnout rodinný time management, aby bylo dost času na všechno, poradí Ing. Zuzana S. Prediger MSc. Chybět nebude ani odbornice na zdravou výživu PharmDr. Margit Slimáková. Nenechte si ujít podnětný workshop o obrazovkách v životě dětí, jaké aplikace a videa je skutečně rozvíjí a co má vliv spíše negativní? Tématem obrazovek provede Michaela Slussareff, PhD.

Pripravte-deti-na-budoucnost-mom4moms-3

Občerstvení, zajímavosti i hlídání pro děti

Po celou dobu bude pro vás připraveno také občerstvení, včetně oběda formou bufetu. Nemusíte se bát s sebou vzít i děti, pro ty nejmenší do 6 let je zajištěno hlídání. Součástí konference bude také prezentace zajímavých služeb a produktů, které bude možné na místě rovnou koupit. Navíc si budete moci na vlastní kůži vyzkoušet osobního kouče. Pro zpestření už tak nabitého programu na vás čeká tombola.

Budoucnost dětí leží na srdci i nám, proto se konference zúčastní jako partner i Mom4moms. Těšíme se!

 

Zdroje:

CAPARD - Česká asociace pro aktivní rozvoj dětí, https://deti.mensa.cz

Foto:

CAPARD, www.pixabay.com

 

Jak připravujete své děti na budoucí život vy? Sdílejte své názory a zkušenosti s ostatními maminkami!

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook