Silvestr aneb co dělat doma poslední den v roce


Ano, je tomu tak. Rok 2018 nám už mává na rozloučenou a my jsme zvědaví, co přinese ten nový rok 2019. Ale než začne, tak je tady dnešek – tedy Silvestr. 31.12. 2018 je posledním dnem v roce a spoustu lidí čeká bujará oslava až do rána, někoho třeba parádní silvestrovská lyžovačka na horách. A nebo vás čeká den doma s celou rodinou. Jaký vymyslet silvestrovský program s dětmi, aby se všichni dobře bavili?
Silvestr aneb co dělat doma poslední den v roce

Když mi bylo 20 let, sbalila jsem si batoh a vyrazila s kamarády na hory. Strávili jsme tam týden, bavili jsme se, pili, jedli, tancovali a hlavně slavili Silvestra. Bejvávalo... Samozřejmě můžete jet s rodinou či kamarády na chatu, ale pokud máte malé děti, už to nebude tak úplně jednoduché. Takže, co vymyslet s dětmi na Silvestra? Samozřejmě to může být den jako každý jiný, ale budu předpokládat, že si ho chceme užít a udělat si ten závěr roku trochu slavnostnější, tudíž určitě děti zapojit.

My to pojmeme následovně. Nejsme příznivci velkých večírků ani milovníci ohňostrojů, takže budeme doma. Doma nerovná se nuda. Společně si připravíme všechno tak, aby nám bylo dobře.

Silvestrovské přípravy a tvoření

Začneme pravděpodobně výrobou silvestrovských doplňků: kloboučky, čepičky, masky... co nás jen napadne. Tady se děti vyřádí. Vytáhneme všechny materiály, pastelky a barvy, co máme. Tím je zábava až do oběda zajištěna. Doporučuji vzít v úvahu večerní outfit, který chystáte sobě i dětem obléknout, a vyrobené doplňky mu přizpůsobit.

Imagem

Kromě sebe můžete vyzdobit také dům nebo alespoň místnost, ve které budete večer trávit. Takže rukodělné práce pokračují, nůžky a lepidlo jsou v jednom kole. Z papíru či nějakých odstřižků, zbytků látky apod. lze vyrobit konfety, párty závěs, nápis "šťastný nový rok", atd. Fantazii se meze nekladou.

Když je výzdoba hotova, chystáme jídlo. Nemusí to být nic extra, ale můžeme si pohrát s tím, jak to nachystáme na talíř. U nás se budou vyrábět jednohubky – nakrájet rohlík na kolečka, namazat pomazánkou (tu si vyrobíme - vajíčková nebo tuňáková) a ozdobit třeba kouskem zeleniny. Děti se zase můžou zapojit do příprav. Dejte jim malé vykrajovátko na cukroví, plátek sýra a ať vykrajují. Naše jednohubky budou zdobit takto vykrojené sýrové hvězdičky.

Imagem

Jako sladkou tečku podávejte cukroví, ale chápu, že už se vám možná přejedlo, stejně jako nám. Tip na rychlý a dobrý dezert. Do skleničky nasypte pár piškotů, možno proložit ovocem, zalijte pudingem, ozdobte lžičkou bílého jugurtu a posypejte trochou kakaa. Takováto dětská verze poháru určitě všechny potěší a s realizací vám rády pomůžou i děti.

Odpolední procházka a zábava

Jakmile je vše přichystáno, posilníme se obědem a vyrážíme na procházku nebo navštívíme známé. Po pořádné procházce na vzduchu, ideálně pěkně mrazivém, se pak na slavnostně nachystané dobroty všichni přímo třesou.

K dobré zábavě už chybí jen hudba, pustíme oblíbené písničky každého člena rodiny a všichni společně tančíme a blbneme. Pak nemůže chybět pohádka, u které posedíme taky hezky společně. K silvestrovskému večeru neodmysliteně patří i společenské hry, ať už nějaké extra zábavné a vtipné, nebo klasické. Možností je mnoho.

Tak nějak bude vypadat náš Silvestr, ani nemusíme vydržet do půlnoci. Hlavní je, že budeme spolu a bude nám hezky.

Ať už máte děti malé či velké, budete doma, u známých, na chatě nebo tančit do rána někde na bále, určitě si poslední den v roce užijte a to i v případě, že jste se rozhodli letos Silvestra vůbec neslavit. Bilancujte, rekapitulujte, vzpomínejte na to, co se vám líbilo, co jste prožili a co byste chtěli v tom nadcházejícím roce vylepšit.

Přejeme vám spokojený nový rok 2019, ať je takový, jak si ho vysníte!

Jak vypadá Silvestr u vás? Pochlubte se.

Zdroj (foto): Pixabay.com

 

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook