Venkovní aktivity na jarní měsíce


Aktuální dění převrátilo náš život naruby. Nic není tak, jak jsme byli až doposud zvyklí. A víc než kdy jindy toužíme po čerstvém vzduchu někde uprostřed lesa. Letošní jarní počasí je jako malované, takže výletům do přírody už vlastně nic nebrání. Zabalte roušky a vyrazte s dětmi ven. Co všechno můžete podniknout? Co si zahrát a jak se i něčemu společně přiučit?
Venkovní aktivity na jarní měsíce

Pobyt venku přináší dospělým i dětem spoustu pozitiv. Pomáhá odbourávat stres, zlepšuje imunitu i spánek. Po náročných dnech plných školy a práce z domova nemůže být lepší způsob, jak dobít baterky, rozpohybovat a unavit znuděné děti vytržené ze svého režimu a taky se naučit něco o zákonitostech přírody. Navíc mimo dosah ostatních lidí uprostřed lesů a luk můžete stáhnout roušku a zhluboka se nadechnout.

Vzhůru do lesa!

Ať už bydlíte ve městě, nebo na vesnici, tu největší zábavu nabízí na jaře právě les. Vyzkoušet tu můžete jednu z mnoha her, do sáčků si nasbíráte první letošní bylinky a všichni se i něčemu přiučíte.

Anketa

Vyrážíte s dětmi na výlety do přírody?
100 %
0 %

Jaké hry se dají v lese hrát? Že tu nejsou žádné hračky? Stačí se jen rozhlédnout kolem sebe. Schválně, kdo postaví nejvyšší věž z klacků? Zvládnou to i nejmenší a ještě je to skvělý způsob, jak nenápadně rozvíjet dětskou motoriku. Starší děti možná ocení, když pro jednou přimhouříte oči a necháte je si s klacky zašermovat (což někdy nadchne víc maminku s tatínkem, kteří se čas od času taky rádi vrátí do dětských let) nebo si pořádně zaskákat v blátě. Na zemi se povaluje tolik šišek, i s nimi si užijete spoustu zábavy. Vytvořit si můžete terč na stromě nebo si zasoutěžit, kdo dohodí výš. Při svačině si schovejte drobečky, ať máte čím pohostit skřítky, kterým společně z jehličí, klacků a mechu postavíte první letošní domek. Les nabízí tolik možností a je jen na vás, jaké hry vymyslíte.

Imagem

Učíme se hrou

Pokud chcete, aby byla výprava nejen zábavná, ale i užitečná, přibalte si sebou látkové pytlíky, do kterých společně nasbíráte první jarní bylinky. Podběl a kopřivu si jistě s ničím nespletete a z nich připravený čaj vás zahřeje i posílí imunitu. Pokud uvidíte, že děti rostliny více zajímají, nasbírejte i druhy, které neznáte. Doma si společně vytvořte herbář. Jaro je na sběr rostlin jako dělané!

Obloukem se vyhněte značeným trasám a zamiřte mezi stromy. Tam totiž kromě bylinek najdete i na první pohled nenápadné cestičky. Poznáte, jakému zvířeti patří? Ukažte je dětem, budou nadšené a celá rodina si užije spoustu zábavy při poznávání, komu která stopa patří. Uvidíte sami, kolik si toho z podobné procházky odnesou.

Ne všechna zvířata ale musíte poznat z blízka, takže pozor na klíšťata! Vyzrajte nad nimi vlastnoručně připraveným repelentem z rozmarýnu, který jen krátce povaříte ve vodě a necháte přes noc louhovat. Příroda nabízí spoustu možností, ale i rizika, před kterými je dobré mít se na pozoru. Pamatujte i na pylové alergie a v neposlední řadě také na ochranu před jarním sluníčkem.

Jaro otevírá spoustu možností

Imagem

Samozřejmě se dá dělat i spousta dalších činností. Chvilku můžete strávit na dětském hřišti, kde si to vaše děti jistě užijí a vy si navíc konečně odpočinete. Jarem začíná i sezóna všech kolečkových radovánek. Ať už jsou to odrážedla, koloběžky, brusle nebo kola. Při těchto aktivitách rozhodně nezapomínejte na bezpečnost a důsledně používejte helmy.

V průběhu dubna se normálně otevírají rekreační oblasti, různé lanové parky nebo další venkovní aktivity. Jak to ale bude letos se teprve uvidí. 

 

Zdroj: www.idnes.cz

Foto: Pixabay.com, archiv redakce

 

Imagem

Co děláte na jaře vy? Taky už se těšíte, až vysvitne sluníčko a vyrazíte ven? Láká vás příroda, nebo raději zůstáváte ve městě? Inspirujte nás, nápadů není nikdy dost a připojte i své zážitky s prvními jarními výlety.

Jedná se o revizi článku ze dne 25.04.2018 od autorky Alena Teclová.

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook