Bylinné zahrady a tradiční řemesla zblízka

26.07.2021 Tereza Šilhanová Komerční sdělení

Hledáte stále nové cíle vašich výletů s dětmi? Chcete kromě zábavy dětem dopřát i kapku poznání a rozšíření obzorů? Vydejte se objevovat zapomenutá řemesla, která si i vlastnoručně vyzkoušíte, za všudypřítomné vůně bylinných zahrad kolem. Řeč je o voňavém sídelním místě společnosti Botanicus.
Bylinné zahrady a tradiční řemesla zblízka

Zkrotit děti během letních prázdnin, kdy touha po dobrodružství a zábavě vítězí nad čímkoli jiným, dá nejednomu rodiči pěkně zabrat. Lákadel mají děti celou řadu, ovšem ne vždy v sobě skrývají hlubší smysl. A najít, nejen v čase letního volna, zábavu, při které se děti ještě leccos zajímavého přiučí a dozví, to už může být oříšek. Místem, kde se tohle vše skvěle snoubí, jsou nepochybně Zahrady a centrum řemesel Botanicus. Nachází se v obci Ostrá, nedaleko Lysé nad Labem. Jako dopravní prostředek můžete zvolit vlak, aby se výlet nesl v tom pravém dobrodružném duchu. 

Botanicus stojí na spojení 3 principů

Ryze česká společnost Botanicus je postavena na myšlence soběstačnosti, která je výsledkem spojení 3 principů – pěstování kvalitních surovin, jejich zpracování a následný prodej ve vlastní síti prodejen. Vše se tak uzavírá v jeden fungující koloběh. Produkce je navíc čistě ekologická, rozhodně zde nenajdete průmyslová hnojiva ani jiné chemické látky. Výrobní postupy a receptury v sobě kombinují tradici a moderní vědecké poznatky. Suroviny pěstované na vlastních zahradách v bezprostřední blízkosti je možné zpracovat okamžitě, což také zaručuje vysokou kvalitu výsledných produktů. Všechny produkty je možné přímo na místě také koupit.

Anketa

Které řemeslo vás nejvíce láká vyzkoušet?
50 %
25 %
25 %
0 %

Zahrady a centrum řemesel

Nedílnou součástí firmy jsou tedy rozsáhlé bylinné zahrady, které si mohou návštěvníci prohlédnout, včetně zahrad ovocných a zeleninových. Každý tak může nahlédnout do tajů ekologického pěstování a rozšířit si znalosti botaniky. Vlahý stín zeleně nabízí i prostor pro příjemný odpočinek. V prostorách areálu je vybudována působivá vesnička řemesel s patřičnou historickou atmosférou. Je to dalším dílkem mozaiky, jejíž snahou je ukázat komplexní propojenost a nabídnout jedinečnou, neokoukanou zábavu. Vlastníma rukama si zde můžete vyzkoušet zpracování přírodních surovin tradičními postupy a další zajímavé činnosti z historie.  

Co vás v Centru řemesel čeká?

Hned u vstupu směníte peníze za groše, které jsou zde oficiálním platidlem. Už tímto faktem na vás i děti dýchne kouzlo dávných dob. Dřevěné domky celé vesničky vás vzápětí rovnou přenesou o spoustu let zpět. Dále pak záleží jen na vás, jaké řemeslo se rozhodnete zkusit. Prozkoumejte nástroje v dřevořezbářské dílně. Zkuste si, jaká dřina je rýžování zlata. A víte, jaký je mechanismus fungování kovářského měchu? Při výrobě svíček odhalíte tajemství kývajícího se oslíka. Jednomu z toho všeho také pořádně vyhládne. V hodovní síni na vás čeká plno dobrot, za které zaplatíte čím jiným než groši. Každou sobotu je navíc připraven i speciální doprovodný program. Můžete to být třeba divadelní představení nebo lukostřelecký turnaj.

Imagem

Foto: Botanicus

Co říkají na Botanicus malí návštěvníci?

„Hrozně se mi líbilo rýžování zlata,“ říká 8letá Pavlínka a ukazuje v malé nádobce zlaté kamínky. „A taky mi moc chutnaly palačinky, které jsme si koupili s tatínkem za groše,“ dodává s úsměvem. Janička zase s nadšením líčí svoji první střelbu z luku. „Říkala jsem mamince, že bych si ten luk přála k narozeninám, ale spíš ho asi nedostanu,“ krčí rameny. „Ještě jsem si moc užila vyrábění svíček, to bylo super!“ líčí nadšeně a ukazuje svíčku. Rodiny s dětmi tvoří hlavní návštěvnickou skupinu. Míří sem ale i mateřské a základní školy, stejně tak je Centrum řemesel oblíbenou součástí programu příměstských táborů.

Tak cíl výletu je jasný, zbývá jen vybrat datum v období od května do října. Jen pozor, pondělí je zavřeno. A nezapomeňte na pevné boty.

Pokud je pro vás tato destinace přece jen příliš vzdálená, určitě navštivte internetový obchod Botanicus a vybírejte z voňavé online nabídky.

Nabídka produktů Botanicus

Imagem

Foto: Botanicus

Úvodní foto: Botanicus

Zdroj: Botanicus

Podle čeho vybíráte cíl výletů s dětmi? Podělte se o své zkušenosti a tipy s ostatními.

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook