Podpořte imunitu přírodní cestou!

03.11.2018 Alena Teclová

Školní rok už je v plném proudu a některé z vašich dětí už mají určitě za sebou první onemocnění. Velký kolektiv přece jen dá v tomto ohledu pěkně zabrat. Počasí si s námi taky neskutečně zahrává a infekce kolem nás jen kvete. Předejděte problémům a vyzbrojte se proti bacilům. Vyzkoušejte zajímavé tipy na posílení imunity bez zbytečné chemie.
Podpořte imunitu přírodní cestou!

Základem je zdravá strava


Prevencí prakticky všech virových onemocnění je dodržování správné životosprávy. K té přirozeně patří zdravá strava. Nastartujte každý den vydatnou snídaní, ve které nebude chybět porce čerstvého ovoce. Dejte přednost lokálním druhům, například jablkům. Snídani doplňte šípkovým čajem, který obsahuje vysoké množství vitamínu C.
Také každý další chod doplňujte čerstvým ovocem nebo zeleninou. Tu preferujte hlavně v odpoledních hodinách. Ovoce totiž obsahuje poměrně vysoké množství sacharidů a v noci by vaše děti mohly mít problémy s bolavým bříškem.

Imagem

Vyrazte ven


Zdravá strava pochopitelně nestačí. Každý den si udělejte čas a jděte se svými dětmi na procházku. Pobyt na čerstvém vzduchu jim prospěje. Nejen, že si přirozeně zvýší imunitu, ale uvidíte, že vám večer krásně usnou.
Podporujte své děti ve sportech. Určitě najdete nějaký, který je bude bavit. S lepší kondicí, kterou díky němu získají, si hravě poradí s každým nachlazením. Pokud dítě tráví převážnou část ve škole nebo navštěvuje školku, kde se venku příliš nezdržují, snažte se, abyste jim to odpoledne vynahradila. Pokuste se najít v každém ročním období a za každého počasí činnosti, které můžete dělat mimo domov.

Otužujte se


Mezi spolehlivé tipy na posílení imunity nepochybně patří otužování. V první řadě dbejte na vhodný výběr oblečení. Dětem nedávejte příliš mnoho vrstev, zbytečně by se zpotily. Venku mají většinou mnohem víc pohybu než vy, takže se zahřejí. Pokud si nejste jistá, klidně do batohu přibalte mikinu navíc.
V zimě navštěvujte krytý bazén. Většina z nich nabízí možnost využití sauny. Začněte od útlého věku a vyrazte už s ročními dětmi. S pobytem v sauně to samozřejmě nepřehánějte. Postačí několik minut jednou týdně. Pokud se rozhodnete pro tuto cestu, snažte se udržovat jistou pravidelnost.
Zkusit můžete i střídavé koupele. Jedná se o léčebnou metodu rakouského faráře Sebastiana Kneippa, který zjistil, že střídání teplé a studené vody během večerní koupele posiluje krevní oběh a imunitu. Vzhledem k tomu, že střídavé koupele děti nemají příliš v lásce, postačí je aplikovat pouze na nohy. Začínejte vždy horkou vodou.

Imagem

Kojení


Výzkumy Světové zdravotnické organizace prokázaly, že děti, které jsou kojené, mají přirozeně vyšší imunitu. Vaše tělo už si totiž vytvořila protilátky a touto cestou je předáváte i svému dítěti. Bude tak připravené na velký nápor bacilů, který ho nepochybně v brzké době čeká.

Síla bylin


Když ve škole nebo školce řádí chřipková epidemie, posilte imunitu svého dítěte přírodní cestou. Sáhněte po některých bylinkách. Kromě šípku, který jsem zmiňovala pro jeho vysokou koncentraci vitamínu C, můžete vyzkoušet i lichořeřišnici, rakytník nebo třapatku nachovou, známou spíš pod názvem Echinacea. Všechny tyto byliny zakoupíte v lékárně. Doma z nich připravte čaj, který můžete dětem podávat v průběhu celého dne.

Odpočinek je důležitý


V průběhu dne nezapomínejte, že je vaše dítě přehlceno všemi vjemy kolem sebe. Dopřejte mu chvíli odpočinku. Pochopitelně i vydatný spánek. Díky němu bude tělo připravené poprat se s počínající nemocí.

Pravidelné zvlhčování nosní sliznice


Až se rtuť teploměru začne blížit k nule, připravte si fyziologický roztok z vody a mořské soli. Sáhnout můžete také po Vincentce. Několikrát denně, obvykle postačí třikrát, vstříkněte dětem do nosu. Tato metoda je účinnou prevencí proti rýmě a běžnému nachlazení.

Máte také svoje osvědčené tipy na posílení imunity svých dětí? Dáváte přednost přírodní cestě, nebo sáhnete po doplňcích z lékárny? Inspirujte nás i ostatní maminky.

Zdroj (foto): Pixabay.com

Chcete podpořit imunitu a vyhnout se při tom polykání tabletek? https://www.mom4moms.cz/forum/chcete-podporit-imunitu-a-vyhnout-se-pri-tom-polykani-tabletek_fv399

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook