Ženy často chtějí při dětech podnikat. Jak na to?

26.03.2021 Redakce Komerční sdělení

Když se stanete mámou, čas se změní v nedostatkové a vzácné zboží. Najednou balancujete mezi časem pro dítě, pro sebe a taky pro svou kariéru. Mnoha ženám se nechce zpět do klasického pracovního procesu, kde není mnoho prostoru pro flexibilitu. Často ani v rámci zkrácených úvazků. Vrhají se proto do podnikání nebo na volnou nohu. Jak ale uspět?
Ženy často chtějí při dětech podnikat. Jak na to?

O sdílení zkušeností a know-how se snaží konference Ženy v byznysu ve speciálním bloku Matky v byznysu pro podnikavé maminky. Téma letošního třetího ročníku je Čas = náš nejcennější zdroj. Proběhne tentokrát online, a sice 22. dubna 2021. Organizace se ujaly dvě akční ženy Alena Barnová a Kateřina Tygl, která je sama mámou. Proto jsme jí hned položili pár otázek.

Kateřino, jaké je to být mámou, která podniká?

Někdy opravdu náročné, ale zároveň i víc svobodné a osvěžující. Abych se přiznala, já spíš obdivuju ženy, které jsou mámy na plný úvazek a nemají to rozptýlení v práci. Protože starat se o dítě je podle mě možná nejtěžší povolání :)

Může tedy podnikat při dítěti každý?

Stejně jako není každý dělaný na podnikání i bez dítěte, tak myslím, že není ani ve chvíli, kdy ho má. Už proto, že musíte počítat s určitou dávkou stresu, která není se zaměstnáním srovnatelná. Vše je totiž jen na vás. Na druhou stranu si myslím, že mít dítě je nejlepší kurz osobního rozvoje a připraví vás na mnohé. Takže psychicky třeba i na podnikání.

Imagem

Foto: Pixabay.com

Jak to děláte vy? Co je vaše rada, jak to zvládat?

Já se snažím pracovat dobře s časem. Nejen co se práce týká, ale také v domácnosti. Navařit si dopředu, využít dobré nálady dítěte a dělat domácí práce s ním. Nebo taky mít paní na úklid. Také drobnosti jako nákup potravin online a plánování jídelníčku dopředu. Nejhorší je, když každý den plýtváte energií na přemýšlení o každé drobnosti daného dne. Co se práce týká, vždy se snažím postupovat tak, že udělám úkoly dle priorit. Jednou týdně si sednu na 15 minut a promyslím, jak daný týden postupovat a úkoly si rozkouskuju. Nejhorší je, když chcete sníst celého slona. Vždy je lepší si ho nejprve naporcovat.

Anketa

Řešila jste během mateřské dovolené, že se v pracovním životě vydáte jiným směrem?
0 %
40 %
60 %
0 %

A to je něco, co chcete naučit ženy na vaší konferenci?

Ano, přesně tak. Snažíme se najít přednášející přímo z byznysu, kteří umí předat praktické zkušenosti o tom, jak podnikat. V bloku pro podnikající mámy máme ženy, které založily e-shop a mají desetimilionové obraty, jsou na volné noze a pohodlně se uživí či založily úspěšné firmy. To vše “s dítětem na klíně”.

Na závěr můžete pozvat ženy na vaši konferenci. Proč by měly přijít?

Konference bude online a účastnit se můžete odkudkoliv. To je velká výhoda, protože dřív byla konference jen v Praze. Ale víme, že podnikavých maminek je plná ČR i SK. Připravuje opravdu interaktivní program, který vás vtáhne do dění. Máme výborné přednášející přímo z byznysu, inspirativní podnikavé maminky a také skvělý networking. Dostane v něm totiž prostor každá žena. Můžete tak navázat dobré kontakty i se takzvaně nachytřit. Budeme se na vás těšit.

Konference Ženy v byznysu 2021

 

Zdroj: www.zenyvbyznysu.cz, rozhovor s Kateřinou Tygl

Úvodní foto: www.zenyvbyznysu.cz

Uvažujete se vydat vlastní pracovní cestou místo návratu do původního zaměstnání po mateřské? Podělte se o své plány a tipy s ostatními maminkami.

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook