Aquaint – přírodní cesta k čistotě

12.01.2021 Tereza Šilhanová Komerční sdělení

Dezinfekce se stala přirozenou součástí našeho každodenního života. I kůže dospělého člověka trpí pod náporem velké dávky různých chemikálií, které nás mají chránit před infekcí. Jak ale chránit děti, jejichž nenechavé ručičky navzdory zákazům, upozorněním a osvětě rodičů sahají na všechno možné i nemožné? Účinně dezinfikovat lze i přírodně a šetrně jak k pokožce, tak k životnímu prostředí. A právě tímto způsobem funguje Aquaint.
Aquaint – přírodní cesta k čistotě

Lidské tělo nejlépe přijímá látky, které zná, které se v něm přirozeně vyskytují nebo se jim podobají. Pokud je složení kosmetického přípravku postavené právě na takových látkách, lze mluvit o šetrném působení na pokožku. Jak tedy může být dezinfekce šetrná? Dezinfekce je jednoduše řečeno ochrana před infekcí. Co přirozeně chrání naše tělo před infekcemi? Imunitní systém. A klíčovým pojítkem je pak kyselina chlorná. Vysvětlení rozhodně není tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Imunita a kyselina chlorná

Náš imunitní systém zahrnuje různé mechanismy, kterým se tělo brání infekcím. Součástí nespecifické neboli vrozené imunity jsou makrofágy. Jsou to buňky schopné pohltit nežádoucí patogenní mikroorganismy, cizorodé nebo poškozené buňky. Nerozlišují o jaký patogen se jedná, prostě čistí tělo od všeho, co sem nepatří. Jakmile je patogen nebo cizí buňka pohlcena, dojde k její likvidaci. Děje se tak několika způsoby a jedním z nich je působení kyseliny chlorné. Tato kyselina je tedy produkována přímo v těle v buňkách imunitního systému. Jedná se tudíž o látku, která je přirozenou součástí našeho organismu.

Čisticí voda Aquaint obsahuje kyselinu chlornou, která se přirozeně tvoří v buňkách imunitního systému.

Foto: Feedo.cz

Přírodní prostředek Aquaint

Kyselina chlorná je účinnou dezinfekční a čisticí složkou přípravku Aquaint. Je vyroben na 100% přírodní bázi, proto je jeho použití bezpečné a zároveň šetrné k životnímu prostředí. Neobsahuje alkohol ani parfemace, které zbytečně dráždí pokožku nebo jsou nepříjemně intenzivní. Naprostou výhodou je také fakt, že bezprostředně po použití zůstává na čištěném povrchu nebo pokožce pouze voda. Není proto nutné nic oplachovat nebo znovu otírat. Je tak vhodný pro jemnou pokožku dětí, i těch právě narozených, dokonce i pro alergiky. Záleží jen na vás, jakou velikost balení zvolíte. Aquaint je dostupný jako čisticí voda ve spreji ve velkém 500 ml balení na doma nebo v cestovním 50 ml, které můžete mít díky praktické lahvičce vždy po ruce.

Anketa

Znáte čisticí vodu Aquaint?
25 %
50 %
25 %

Kdy použít Aquaint

Udržovat čistotu s malými dětmi je mnohdy nadlidský úkol. Samozřejmě nic se nesmí přehánět a sterilní prostředí dětem ku prospěchu není. Nicméně situací, kdy je potřeba během dne něco očistit, je nepočítaně. Zejména, když vyrazíte ven. S Aquaint produkty snadno očistíte dudlík i špinavou pusu, umyjete ruce před jídlem nebo po cestě v dopravním prostředku nebo otřete madlo kočárku nebo nákupního vozíku. Aquaint nemusíte mít ale po ruce jen tehdy, když máte nablízku děti. Oceníte jej při čištění brýlí nebo displeje telefonu. Bez obav se můžete napít nápoje přímo z plechovky, protože ji účinně očistíte. Je jen na vás, na co všechno budete produkty Aquaint používat.

Díky Aquaintu snadno očistíte dudlík nebo hračky vypadené z kočárku na zem.

Foto: Feedo.cz

Zdroj: 

Feedo.cz, Aquaint.cz

HOŘEJŠÍ, Václav a Jiřina BARTŮŇKOVÁ. Základy imunologie. 3. vydání. Praha : Triton, 2008. 280 s. ISBN 80-7254-686-4.

Úvodní foto: Pexels.com


Imagem

Jak s dětmi udržujete čistotu vy? Jak řešíte mytí rukou na cestách? Podělte se o své zkušenosti a tipy s ostatními.

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook