Jak ušít roušku

16.03.2020 Redakce

Celá naše republika se ocitla v karanténě. Roušky jsou nutností, ale není jich dost. Ať už potřebujete ochrannou roušku pro sebe a svou rodinu nebo se chcete připojit k naší rouškové výzvě, přinášíme jednoduchý návod, jak roušku ze 100% bavlny ušít. Pojďme společně na to!
Jak ušít roušku

Co budeme potřebovat?

Použijte jakoukoli látku ze 100% bavlny o rozměrech 20 x 20 cm na samotnou roušku a 2 pruhy o rozměrech 3,5 x 100 cm na šňůrky. Materiál ze 100% bavlny je nutný proto, aby bylo možné roušku vyprat a vyžehlit na maximální teplotu. Roušku tak bude možné tímto způsobem sterilizovat.

Jak na to?

  • Na protilehlých stranách připraveného čtverce látku zahněte o 0,5 cm a zažehlete, znovu zahněte o 0,5 cm a zažehlete. Oba takto založené okraje prošijte.

 

  • Dle střihu (stáhnete zde) udělejte nástřihy, které výrazně usnadní tvorbu skladů, zažehlete a zajistěte ještě špendlíky.

 

  • Pruhy - oba okraje po celé délce zahněte cca 0,5 - 0,7 cm a zažehlete, poté přeložte ještě na půl a znovu zažehlete.

 

  • Do takto připravených proužků vložíme do středu zažehlenou roušku, do skladu pruhu schováme její nezačištěný okraj a zajistíme špendlíky.

 

  • Pomocí špendlíků zajistíme i celý zbytek proužku.

 

  • Konce proužku rozložíme, zahneme 1 cm dovnitř a opět poskládáme dle zažehlení. Zajistíme špendlíkem.
    Celé proužky prošijeme.

Anketa

Vycházíte z domu už jen s rouškou?
76.47 %
23.53 %

Roušková výzva

Pokud máte možnosti, pomozte potřebným ušitím roušky! Ušijte roušky podle návodu, pošlete nám je na adresu Kolmá 5, Říčany 25101 (nebo si pro ně rovnou po Praze dojedeme) a my je ve velkém rozdělíme a dovezeme do nemocnic, porodnic a jiných zařízeních, kde je o ně nouze. Více na našem facebooku.

Zdroj: Daya.cz/blogs

Foto: Tereza Šilhanová

 

Sledujte nás na Facebooku

Máte nějaký zlepšovák nebo tip k šití roušky? Podělte se o své rady s ostatními.

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook