Objevování světa začíná v dětském pokojíčku

26.08.2020 Tereza Šilhanová Komerční sdělení

Od prvního nadechnutí dítě postupně objevuje svět kolem sebe. Úlohou rodiče není jen vést dítě na cestě objevů za ručičku, ale připravit mu, co nejlepší podmínky a prostředí k samostatnému poznání. Prvním důležitým prostorem je dětský pokojíček. Co jej vytvořit v duchu Montessori?
Objevování světa začíná v dětském pokojíčku

Principy Montessori jsou založené na podpoře dítěte při získávání a rozvíjení poznatků a dovedností. Cílem je, aby vše, co dítě dělá a tvoří, přinášelo radost jemu samotnému. Jinak řečeno, aby věci primárně nedělalo k potěšení nás rodičů, ale pro potěšení své. Nejde o to dítě naučit vše potřebné, ale podporovat ho v danou chvíli v tom, co právě dělá a snažit se zjistit, co se o světě potřebuje dozvědět. Je potřeba se naučit vnímat signály potřeb dítěte a být mu tím nejlepším vzorem. Hlavním krédem této cesty, jejíž základy vytvořila lékařka a pedagožka Marie Montessori, je: „Pomoz mi, abych to dokázal sám.“

Anketa

Snažíte se při výchově svých dětí používat principy Montessori?
100 %
0 %
0 %

Elis Design – příběh

ELIS DESIGN, česká rodinná firma, která si vzala za svůj vzrůstající trend návratu ke kvalitě a tradici, nabízí stylově sladěné výrobky z ekologických přírodních materiálů v jednoduchém nadčasovém designu právě s odkazem Marie Montessori. Myšlenka výroby nábytku a dalšího vybavení dětských pokojíčků vznikla ze zjištění, že nabídka na trhu v tomto ohledu není dostatečná. Rodiče měli jasnou představu o pokojíčku pro svou malou dcerku, a proto se rozhodli vyrobit si vše sami. Nápadů přibývalo a v roce 2017 byly na trh uvedeny první produkty a spuštěn eshop. S rodičovskou láskou a péčí nyní firma Elis Design vyváří výrobky, které podporují dětskou zvídavost a touhu objevovat.

Montessori pokojíček

Celá nabídka se postupně spojila do vzájemně provázaného, smysluplného celku, kde se jednotlivé prvky ideálně doplňují. Cílem je nabídnout dětem prostor, který bude útulným, bezpečným domovem a zároveň zábavným světem, kde je stále co zkoušet a poznávat. Základní prvky jsou primárně zaměřeny na motoriku, protože motorická činnost je pro děti nejpřirozenějším způsobem objevování světa. Představa je taková, že pokojíček by měl své obyvatele stále fascinovat. Hračky jsou proto koncipovány tak, aby se hra s nimi vyvíjela spolu s nepřetržitým vývojem dětí. Pokojíček tak vlastně roste spolu s dětmi. Každým den mohou přicházet na nové možnosti a radost z vlastní kreativity je pak bude motivovat, aby zkoumaly stále dál.

Montessori pokojíček od Elis Design

Foto: www.elisdesign.cz

Prohlédnout si Montessori pokojíčky

Rostoucí postel ve tvaru domečku

Které dítě by si rádo nestavělo bunkry a domečky! Originální postele z borového voskovaného dřeva, jejichž součástí je rošt a masivní zábrana, tuto dětskou touhu smysluplně naplní. Jsou velmi praktické, protože díky nastavitelným nohám mohou vyrůst až o 17 cm. Tvar domečku dětem přináší pocit bezpečí a stříška se dá mnoha způsoby kreativně ozdobit. Čas na spaní tak dostane zcela jiný rozměr.

Domeček plný aktivit

Hračky z řady Activity Board podněcují aktivitu a vlastní iniciativu. Děti si zde hru vytvářejí samy, přirozeným tempem, ve kterém stíhají všechny vjemy zpracovávat. Hlavním produktem v této sekci jsou Montessori domečky složené z interaktivních desek, umožňující skutečně se zabydlet ve světe poznávání, zkoumání a tvořivosti. K výrobě je použita nejkvalitnější, perfektně ohlazená březová překližka a nýty místo šroubků.

Houpačka 5v1

Děti milují nové možnosti pohybu – kdo by chtěl jen chodit, když se může houpat. A zde navíc i prolézat, podlézat, klouzat a schovávat se. Houpačka je navržena s ohledem na maximální bezpečnost – má nadstandardní nosnost 110 kg, madla a těžiště umístěné tak, aby bylo nemožné přetočení. Použitým materiálem je dokonale vybroušená březová překližka.

Piklerův trojúhelník

Pod tímto záhadným názvem se ukrývá inovativní prolézačka, jejíž výšku můžete regulovat díky prknu se zarážkami. Obrácením prkna vznikne skluzavka. Hračka respektuje individuální vývoj dítěte, samo se dokáže dostat do pozic, ze kterých si bude opět vědět rady. Trojúhelník lze propojit s houpačkou a vytvořit tak celou prolézací konstrukci.

Imagem

Foto: www.elisdesign.cz

Výhodou je, že každý pokojíček můžete snadno přizpůsobit individualitě svého dítěte. Styl pokojíčku snadno dotvoříte díky pestré a zároveň přehledné nabídce nábytku, hraček a dekorací. Stačí si jen vybrat.

Kompletní nabídka firmy Elis Design

 

Zdroj: www.elisdesign.cz, www.montessoricr.cz, Zijememontessori.cz

Úvodní foto: www.elisdesign.cz

 

Imagem

Líbí se vám Montessori přístup? Snažíte se svoje děti vést tímto způsobem? Sdílejte své názory a zkušenosti s ostatními maminkami!

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook