Najděte po porodu cestu k intimnímu životu, jde to!

15.05.2019 Redakce

S příchodem miminka se najednou změní směr otáčení vesmíru i jeho středobod. Z ženy se stane maminka, což s sebou nese celou řadu změn, fyziologických, hormonálních i psychických. Přesto je maminka stále žena a rodiče jsou stále partneři, a partnerský život bez intimností není plnohodnotný. Jak najít cestu od mateřských radostí a starostí k fyzickým rozkoším?
Najděte po porodu cestu k intimnímu životu, jde to!

Příchod dítěte obrátí život naruby

Mateřství je nesdělitelná zkušenost. Můžete přečíst stovky knih, slyšet tisíce rad od žen okolo, ale stejně nebudete na vše připravená. Neexistuje univerzální patent, jak na to. A tak vás možná překvapivě celá situace zaskočí. Už samotné těhotenství dá vašemu tělu i psychice pořádně zabrat a okamžik, kdy poprvé spatříte své očekávané miminko, způsobí mohutné zemětřesení. Nová vlna hormonů přinese zase další převrat. A šestinedělí vás povozí na horské dráze nebývalých rozměrů.

Touhy a potřeby se rozcházejí

Váš partner se jen zdálky snaží chápat, co se to s vámi děje, ovšem úplně pochopit to při vší snaze nelze. A vaše pocity a touhy se mohou začít hluboce rozcházet. Vy toužíte alespoň po hodině spánku vkuse, po chviličce, kdy malý uzlíček v postýlce v klidu spinká a vy si aspoň na pár minut sednete. Váš partner mezitím touží po tom, že se večer v posteli k sobě přitulíte a nasytíte svojí sexuální touhu po delší abstinenci. A problém nenápadně začíná.

Sexuální abstinence

Touha po milování může po porodu klesnout až na úplnou nulu. Možných příčin je celá řada.

  • poporodní zranění – nástřih hráze, potrhání různého rozsahu, císařský řez
  • únava intenzivní péčí o dítě
  • vysoká hladina prolaktinu, hormonu nezbytného pro kojení, který způsobuje pokles sexuálního libida
  • všechny myšlenky se upínají jen k dítěti a zcela potlačují sexuální potřeby
  • tíživý pocit vlastní nepřitažlivosti díku nabraným kilům
  • úzkosti a deprese z nedosažitelného pocitu být dokonalou matkou

A seznam by jistě mohl pokračovat dál. Jak z toho ale ven?

Nezapomínejte o váš vztah pečovat

Důležité je problém včas řešit, nečekat na okamžik „až budu mít zase chuť“. Dlouhodobá sexuální abstinence může přivést vztah do krize nebo dokonce k úplnému konci. Psycholožka Kateřina Hollá upozorňuje na důležitý fakt: „Partnerský vztah je potřeba chránit, pečovat o něj a sexualita k tomu neodmyslitelně patří. Dítě ke svému zdravému vývoji nepotřebuje pouze lásku matky a lásku otce, ale také potřebuje cítit lásku mezi nimi dvěma. Pak intuitivně chápe to, že bylo z lásky zplozeno.“ 

Nezbytné chvíle jen ve dvou

Nezbytné chvíle jen ve dvou

V první řadě je potřeba se snažit najít společný čas jen sami pro sebe, nezapomínat na to, že dítě je výsledkem a plodem vaší vzájemné lásky. Není to samozřejmě jednoduché. Zapojte babičky a rodinu, abyste získali prostor strávit odpoledne nebo večer jen ve dvou.

Podpora a pomoc

Snažte se o svých pocitech a potřebách mluvit, neduste je v sobě. Žena, která se sžívá s novou rolí matky, potřebuje něhu a ubezpečování o tom, že všechno dělá dobře, že je šikovná, potřebuje podpořit.

Muž by se měl snažit, co nejvíce zapojit do péče o společného potomka i do domácích povinností, aby ženě umožnil chvíle odpočinku.

Trpělivost a vzájemná vstřícnost

Může se stát, že v důsledku poporodních poranění je sex pro ženu bolestivý, a proto se mu sama podvědomě vyhýbá. Muž se proto musí obrnit trpělivostí a ženu k milování netlačit. Když se žena sama do sexu začne nutit, je to cesta do pekel.

V tomto případě není dobré sexuální potřeby muže přehlížet, ale naopak mu vyjít vstříc mazlením, doteky a orálními praktikami, když na samotný styk žena ještě není připravena. Pro muže je sex odrazem lásky a pokud je v tom směru odmítán, cítí se přes všechnu trpělivost a snahu nemilován a oddělen od rodiny. 

Snížená citlivost v oblasti jizev

I když jsou již poranění zhojená, na tkáni po nich zůstávají jizvy. V důsledku přerušení nervových zakončení jsou ale tato místa necitlivá, což může vést k tomu, že ženě již milování nepřináší takovou rozkoš jako dřív. I tato situace ale má své řešení. Hlazením a správnou masáží se citlivost zase vrací a možná díky prozkoumávání všech zákoutí při masáži, objevíte dosud nepoznané.

Nestyďte se poznávat sama sebe

Možná je žena sama zaskočena tím, že její vlastní tělo reaguje úplně jinak než dřív. Odložte stud a prozkoumejte nejprve sama svoje tělo, objevujte nová citlivá místa a nepoznané rozkoše. Potom partnera snadno navedete.

Dejte milování nový rozměr

 

Dejte milování nový rozměr

Povolené svaly pánevního dna i porodem zvětšená vagína mohou mít za následek i to, že se ženě začne zdát partnerovo přirození nedostatečné a prožitek při milování již není jako dřív. Pak se zde otevírají dveře do světa nejrůznějších erotických pomůcek a hraček a váš intimní život může získat zcela nový rozměr.

Venušiny kuličká vám přinesou rozkoš i posílení pánevního dna.

Roztomilou pomůckou, která vám navíc přenese kromě rozkoše i zdravotní pozitiva, jsou Venušiny kuličky. Jsou to dvě duté spojené kuličky, které uvnitř ukrývají kuličky menší. Při pohybu se menší kuličky chvějí, vibrace se přenáší a dochází tak k posílení a prokrvení poševního svalstva. Chvění kuliček zároveň způsobuje příjemné pocity vzrušení, které mohou vést až k orgasmu.

      Běžná cena: 399,-

      Exkluzivní cena pro vás: 339,-

 

      Koupit

 

 

Nevšední zážitek nabízí použití análního kolíku. Vyplněním prostoru v zadečku se zúží prostor i ve vagíně, a prožitek bude pro mnohem intenzivnější.

Dejte milování nový rozměr s použitím análního kolíku

 

 

 

Běžná cena: 499,-

Exkluzivní cena pro vás: 424,-

 

Koupit              

 

 

 

Pro opravdu nezapomenutelný orgasmus při objevování vlastního sexuálního já můžete zkusit podtlakový stimulátor klitorisu.

Podtlakový stimulátor klitorisu

Běžná cena: 899,-

Exkluzivní cena pro vás: 764,-

 

Koupit

 

 

 

 

S orgasmickým stimulačním gelem se dostanete ještě dál. Díky němu budou intimní místa ženského těla mnohem citlivější, od pocitů tepla po dráždivé mravenčení.

Orgasmický stimulační gel

 

Běžná cena: 259,-

Exkluzivní cena pro vás: 220,-

 

Koupit

 

 

 

 

Erekční kroužek pro muže, který má i jazýčky pro stimulaci klitorisu, přinese slastné okamžiky vám oběma najednou.

Erekční kroužek s jazýčky

 

Běžná cena: 799,-

Exkluzivní cena pro vás: 679,-

 

Koupit

 

 

U některých žen naopak porod způsobí probuzení a dozrání sexuality. Není nic neobvyklého na tom, že žena teprve po porodu začne dosahovat vaginálního orgasmu. I tady můžete zažít nečekané slasti při objevování nových možností vlastního těla a sexuality. Rozhodně se nebojte experimentovat. Společně si vyberte dráždivé hračky pro oba. Díky našemu partnerovi Sexshop.cz můžete vybírat z jejich žhavé nabídky s unikátní 15% slevou. Slevu získáte tak, že po zakoupení produktu nám pošlete email s potvrzením o objednávce na business@mom4moms.cz a my vám 15 % z ceny pošleme zpět.

Harmonický partnerský život se bez oboustranně naplněných sexuálních potřeb prostě neobejde. Proto nenechte poporodní potíže s milováním ničit váš vztah a řešte je včas.

Rozhodně si nenechte ujít květnovou soutěž, kde hrajeme právě o erotické pomůcky, které vás rozhodně nenechají v klidu.

Soutěžit

 

Zdroje:

www.denisapaleckova.cz, www.porodnice.cz, zena.aktualne.cz, www.novinky.cz

Weiss, Petr a kolektiv. Sexuologie. 1.vyd. Praha: Grada Publishing, 2010. ISBN 978-80-247-2492-8

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com

 

 

Jak jste hledali cestu k milování po porodu vy? Nestyďte se sdílet svůj názor.

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook