Neuvěřitelná Sněhová show Slavy Polunina poprvé v Praze!

24.02.2020 Redakce

Nadčasová poetická podívaná plná emocí, fantazie a klaunů, která očarovala už miliony diváků po celém světě, bude konečně k vidění i v Praze. Staňte se i s dětmi součástí Sněhové show, která boří jazykové i věkové bariéry, nezná zeměpisné hranice a poskytuje nevšední, bytostně lidský zážitek. Hoďte na chvíli realitu za hlavu a vstupte do světa zázraků.
Neuvěřitelná Sněhová show Slavy Polunina poprvé v Praze!

Světově proslulý ruský umělec a klaun Slava Polunin přiveze v březnu do pražského divadla Hybernia svou unikátní Sněhovou show, která nemá ve světě obdoby a je známá jako Slava´s Snowshow. Od roku 1993, kdy celá show vznikla, ji s nadšením shlédly miliony diváků napříč celým světem a úspěch nebere konce až do dnešních dní. Toto unikátní představení získalo dvacet mezinárodních ocenění včetně ceny Laurence Oliviera za nejlepší zábavný program, ceny Drama Desk či nominace na cenu Tony Award.

Úspěch u diváků je naprosto jednoznačný, ale magická klaunská férie odzbrojila i odbornou veřejnost. Na adresu sněhové show tak i z úst kritiků zaznívají slova chvály jako „představení mimořádné divadelní kvality, které si nesmíte nechat ujít“ (London Daily Telegraph), „srdce plesá, protože show vyvolává vlny smíchu i pocity blaženosti“ (New York Times). Časopis Variety napsal, že Snowshow Slavy Polunina je pro klaunské představení tím, čím je Cirque do Soleil pro cirkus.

Žádná jiná show nenadchla takové množství diváků bez rozdílu národností, pohlaví, víry, charakteru či věku. Je to mezinárodní rodinné představení založené na podmanivém vizuálu, fascinující hudbě a nejvyšších produkčních standardech. Snowshow Slavy Polunina představuje zcela novou formu představení s klauny, je rozmanitá a inovativní.

Imagem

Zábava, smích i dojetí 

Odzbrojující parta rozverných klaunů zavede diváky na dechberoucí dobrodružství, kde se bezuzdná bláznivá klauniáda střídá s okouzlujícími, jemnými až zádumčivými momenty, aby nakonec dospěla do proslule strhujícího finále. V závěru už neexistuje hranice mezi hledištěm a jevištěm, diváci mohou komunikovat a aktivně reagovat na podněty fantastických klaunských postaviček. Celý prostor zasypávají přívaly sněhu i pavučinová vlákna, a nakonec se rozpoutá velká balonová hra. Tím se i sami klauni osvobozují z předchozího přísného řádu pohybové inscenace, kde má každý í sebemenší pohyb svá pravidla a je součástí jevištní struktury tvořené sledem básnických minidramat a obrazů. Možná více napoví i malá videoukázka.

Anketa

Máte rádi klauny?
80 %
0 %
0 %

Neuvěřitelná show vyvolává mrazení v zádech, probouzí city, o kterých možná ani nevíte, a přinutí ke smíchu i toho největšího bručouna. Diváci odcházejí nadšení, šokovaní a především šťastní, což samotného Polunina velmi těší. „Mám krásné privilegium vidět každý večer tisíce šťastných tváří,“ říká spokojeně, ale upřímně.

Imagem 

Nejslavnější klaun Slava Polunin

Slava Polunin, který tuto sněhovou podívanou vytvořil, patří mezi největší divadelní osobnosti světa a nejslavnější žijící klauny. Je průkopníkem pantomimy, moderních klaunských a pouličních představení v Rusku. V roce 1997 přinesl svůj charakteristický styl na západ, nejprve do Londýn, a od té doby jezdí po celém světě. V současnosti je jeho domovem Francie.

Do Česka Slava Polunin přijíždí vždy rád. Má tady spoustu přátel včetně Bolka Polívky, znal se s Borisem Hybnerem a přátelí se dál s jeho dcerou Vandou, která se Snow show aktivně účastní. "Češi mají dobrý humor," tvrdí znalecky sám Slava.

Klauni rozjásají i dojmou divadlo Hybernia přesně sedmkrát. A pokaždé to bude stát za to!

Vstupenky

Zdroj: slavasnowshow.eventsproduction.euwww.tanecniaktuality.czwww.hybernia.eu

Foto: slavasnowshow.eventsproduction.eu

 

Jedná se o revizi článku ze dne 24.02.2020 od autorky Redakce.

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook