Chci být jako maminka


Od útlého věku děti fungují tak, že napodobují vše, co vidí kolem sebe. Rodiče a všichni nejbližší jsou tak pro ně jasným vzorem, ať už jde o chování, mluvení nebo konkrétní činnosti. A maminka, protože s dětmi tráví času jednoznačně nejvíc, je pro ně vzorem zcela stěžejním.
Chci být jako maminka

Děti se jednoduše opičí

Učení se nápodobou je zcela přirozený způsob, kterým se děti učí. Zdá se to jako velmi snadné, nicméně má to svá úskalí a klade to na rodiče velké nároky. Děti totiž od nás neokoukávají jen to dobré, ale také naše zlozvyky a špatné návyky. Pokud tedy chceme, aby z našich dětí vyrostli schopní a správní lidé bez chyb, kterých jsme si na sobě sami vědomi, musíme se při výchově neustále snažit být lepšími.

Děti nás nenapodobují jen v tom, co se jim vědomě snažíme vštípit a předat, ale právě ve zcela běžných každodenních činnostech. Je proto potřeba, abychom byli důslední. Pokud chceme, aby děti dodržovaly nějaká konkrétní pravidla, musíme je v první řadě dodržovat sami. Není proto možné, abychom po dětech chtěli, aby se o víkendu hned po probuzení převlékly z pyžamek a my přitom ještě odpoledne běhali po bytě v noční košili. Stejně jako pokud budeme děti hnát od počítače, aby si šly hrát nebo uklidit pokojíček, a sami přitom sedíme u počítače, bude to poměrně marná snaha. Děti od nás okoukávají to, co děláme mimoděk, mnohem intenzivněji. Jak se přirozeně chováme, aniž bychom zrovna byli ve vědomé roli vychovatele, je to, co se dětem nejvíc vryje pod kůži.

Anketa

Stalo se vám, že jste našli děti v koupelně popatlané šamponem, sprchovým gelem a podobnými věcmi?
25 %
75 %

Děti jsou naším obrazem

Vychovávat děti znamená vychovávat i sebe. Často se pak můžeme setkat se situacemi, kdy nám děti nastavují zcela jednoznačné zrcadlo, a ne vždy je to zrovna příjemný pocit. Vznikají ale situace velmi zábavné, zejména s těmi nejmenšími dětmi. Třeba náhodou nakouknete do pokojíčku a vidíte svou dvouletou holčičku, jak si hraje na telefonování a její gesta a artikulace jsou naprosto identické s vašimi. Nebo přistihnete svoje děti v koupelně, jak právě vyzkoušely všechny krémy, šampony a sprchové gely, které máte vyskládané na kraji vany a na poličkách.

Imagem

Být jako maminka

Nejvíce času děti tráví s maminkou, proto v raném věku chtějí být, bez ohledu na pohlaví, jako ona. Když zůstaneme v již zmíněné koupelně, děti zde vidí pestrobarevnou škálu všemožných lahviček, krabiček, dóziček a dalších těžko popsatelných předmětů. Vidí maminku, jak všechny ty věci používá a chtějí taky. Dopřejte jim to.

Přinášíme vám pár zajímavých tipů, jak dětem udělat radost tím, že budou jako maminka, že třeba budou i vonět jako maminka.

Imagem

 

 

 

Toaletní voda Disney Frozen Anna pro nejmenší parádnice, které mamince pořád chodí na její parfém. Motiv Ledového království a krásný efektní flakonek jistě nadchne každou holčičku.

Cena od 139,- Kč

Koupit 

Imagem

 

 

 

 

I malé kluky nadchne vlastní kosmetická taška se vším, co potřebují. Sada Marvel Avengers v drsňáckém designu bude to pravé! Obsahuje praktickou taštičku, sprchový ge, gel na vlasy a žínku.

Cena od 167,- Kč

Koupit

 

Imagem

 

Maminky si často malují rty, ať už rtěnkou nebo jen leskem. Tím jsou malé holčičky neustále fascinované. Mít vlastní lesk na rty je přímo sen! Roztomilý sovičkový design jen dokonalost dárečku podtrhne. K výběru je několik variant.

Cena od 49,-

Koupit

Imagem

 

 

 

 

 

Pinkfong Baby Shark sada kartáčku, pasty i kelímku také každé dítě přiblíží rodičům. 

Cena od 139,- Kč

Koupit

 

Nezaujaly vás naše tipy? Zde naleznete kompletní nabídku pro děti. Rozhodně je z čeho vybírat, takže jistě najdete přesně to, co hledáte a právě vašim dětem vykouzlí nejen pod vánočním stromečkem úsměv na tváři.

El Nino kompletní nabídka pro děti

 

Kompletní nabídka pro děti

 

Zdroj: Zijemenaplno.czwww.ms-blatske.cz, Theses.cz, El Nino

Foto: Pixabay.com, El NIno

Napodobuje vás dítě ve všem, co děláte? Sdílejte své zážitky a zkušenosti s ostatními.

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook