Mami, tati, kdy bude svatba?


Tak dlouho jste odkládali potvrzení vaší lásky svatbou, až se stalo, že ten hlavní důkaz lásky se už batolí kolem vás? Buďte bez obav, i s malými dětmi si můžete užít nádhernou svatbu. Zaleží jen na vás, jaký váš svatební den bude!
Mami, tati, kdy bude svatba?

Jen málokterá žena alespoň v koutku duše netouží být jeden den jako pohádková princezna. Tak nějak je to v nás ženských od malička zakódované. A pokud jste tak dlouho plánovali, až jste nakonec místo v bílém na radnici frčeli s taškou do porodnice, rozhodně nezoufejte. Na svatbu není nikdy pozdě. Ani na tu princeznovskou ne. A s dětmi to bude mít zase další rozměr.

Mami-tati-svatba-mom4moms-2

Historie svateb

Obřad spojení dvou lidí v jeden svazek existuje, co svět světem stojí. A to doslova. Kořeny tohoto společenského obřadu skutečně sahají až do pravěku. Základním úkolem takového spojení bylo v první řadě mít děti, pak spojení a rozmnožení majetku, a zajištění bezpečí pro rodinu, nebo i pro celý kmen. Například ve starověku svatby probíhaly bez okázalých ceremonií, muž si prostě odvedl ženu do svého obydlí a všem to oznámil. Ovšem následné oslavy bývaly veselé a bujaré odjakživa. Ve středověku naopak mladí lidé neměli možnost sami si zvolit svého partnera, vše domlouvali rodiče a šlo hlavně o majetek.

Až později se samotnému obřadu dával větší důraz a přípravy na svatbu zabraly často i mnoho týdnů. Zajímavostí třeba je, že první bílé dlouhé svatební šaty si na své svatbě oblékla královna Viktorie v roce 1840 a tím teprve vznikla tradice, kterou následují nevěsty skoro na celém světě.

Děti na svatbě

Na děti přítomné svatebnímu veselí je nutné myslet už během příprav. Určitě bude dobré, když bude mezi svatebčany dětí víc, v týmu se to lépe táhne. Nejdůležitější je mít pro ně po celou dobu zajištěnou zábavu a rozptýlení, nudící se děti jsou neřízená střela. Rozhodně začněte už tím, aby bylo pro i ty nejmenší zajištěno zázemí – dětský koutek, hřiště, prostor pro přebalování a krmení. Dejte si záležet s výběrem jídel pro děti, která jim budou chutnat a budou je i bavit. Nejen hlavní chod, ale i odpolední občerstvení. Samostatný dětský raut u malých stolečků s oku lahodícími dobrůtkami je jistě nadchne. Pro vlastní klid připravte dětem i dostatek náhradního oblečení. S vylitým džusem na běloučkých krajkách se prostě počítat musí, tak raději buďte připraveni.

Mami-tati-svatba-mom4moms-3

Svatební přípravy

Věcí, které je potřeba na svatbu zajistit, je skutečně hodně. Když máte malé děti, času nazbyt rozhodně moc není. Pak se jistě vyplatí svěřit se do rukou odborníků. Rozhodně se vyplatí navštívit svatební veletrh, kde vše najdete takříkajíc po jednou střechou. Zrovna takový veletrh se koná v Pardubicích již příští víkend. Brány svatebního veletrhu se otevřenou v sobotu 26. ledna 2019 v 10,00 hodin v překrásném foyer budovy ČSOB Pojišťovny na Masarykově náměstí. Vstup na veletrh je již tradičně zdarma. Na co všechno se v Pardubicích můžete těšit nám ochotně sdělila paní Ing. Adéla Trávníčková, jednatelka společnosti, která celý veletrh zaštiťuje: „Letošní jubilejní 15. ročník má pro snoubence opět něco nového. Kromě tradičních vystavovatelů a nabídku programu bude letošní novinkou například malířka svatebních partnerských mandal, svatební obuv pro nevěsty i ženichy, pro svatbu doma na zahradě prosecco bar k zapůjčení, široká nabídka nealko i alko drinků, čokoládové víno a mnoho dalšího. Pro snoubence je také jistě lákavá soutěž o svatební cestu v hodnotě 25.000 kč do luxusního lázeňského resortu Tree of Life**** v Lázních Bělohradě.“

Ať už bude vaše svatba velkolepá, pohádková nebo komorní, hlavně ať je veselá a veselý je i celý následující společný život. Hodně štěstí!

Zdroj: www.svatebni-veletrh-pardubice.cz

Máte zkušenost se svatbou až po narození dětí? Poraďte ostatním maminkám!

Zdroj (úvodní foto): Pixabay.com

Zdroj (foto): www.svatebni-veletrh-pardubice.cz

 

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook