Mezi autismem a MMR vakcínou není souvislost!


Vědci v nové studii znovu dospěli k závěru, že neexistuje spojitost mezi očkováním proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám, a autismem. Autoři také vyloučili, že vakcína MMR spouští autismus u dětí, které mají tuto poruchu v rodině. Vyvrátili dokonce i to, že by některé z dalších dětských vakcinací způsobovaly toto onemocnění.
Mezi autismem a MMR vakcínou není souvislost!

Studie se zúčastnilo přes 600 tisíc dětí

Dánští vědci publikovali v magazínu Annals of Internal Medicine studii zkoumající teorii, že vakcína MMR způsobuje poruchu autistického spektra. Nejnovějšího výzkumu se zúčastnilo 657 461 dětí, které se narodily mezi lety 1999 a 2010 v Dánsku. Vědci je sledovali od jednoho roku věku až do roku 2013.

Studie měla ověřit závěr odborníků, kteří v roce 2002 nezjistili žádnou spojitost mezi touto vývojovou duševní poruchou a vakcínou. Předchozí výzkum přitom také testoval více než půl milionu dětí.

Autismus-a-MMR-vakcina-mom4moms-2

Autismus se objevil ve stejné míře u neočkovaných dětí

Během výzkumu se autismus objevil u 6 517 dětí bez rozdílu na tom, zda byly očkovány, nebo ne. V případech, kdy bylo onemocnění diagnostikováno u očkovaných dětí, se tak nenašla spojitost právě s vakcínou MMR. Potvrdil se tedy fakt, že tato vakcína nezvyšuje riziko výskytu autismu a ani nespouští tuto nemoc.

Co je autismus?

Autismus paří mez poruchy mentálního vývoje u dětí. Jeho projevy jsou různorodé a liší se podle míry mentálního handicapu. Narušena je hlavně jejich představivost, komunikace a sociální interakce.

Onemocnění se objevuje zpravidla v prvních letech dítěte a v současné době jím trpí každé 88. narozené dítě. Porucha postihuje častěji chlapce a projevuje se u nich viditelněji, než u dívek. Chlapci s poruchou autistického spektra bývají více agresivní a hyperaktivní.

Autismus-a-MMR-vakcina-mom4moms-3

Vakcína MMR: očkování proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám

Kombinovaná vakcína MMR se v Česku používá od roku 1995 a toto očkování je součástí povinného očkovacího kalendáře. V současné době se u nás očkuje vakcínou Priorix, která je plně hrazena pojišťovnou. Očkovat se mohou děti staré nejméně patnáct měsíců, horní věková hranice není stanovena.

Pokud si člověk po očkování nevytvoří dostatečné množství protilátek proti výše uvedeným nemocem, následuje druhá dávka po zhruba 6-10 měsících od té první. Druhou dávku ale potřebuje jen 2-5 % lidí.

Nadále tak neexistuje žádný vědecky podložený argument pro boj proti vakcinaci. Podle odborníků je mnohem nebezpečnější vystavit neočkované děti nemocem, proti kterým by je jinak vakcína ochránila.

Zdroje: aplajc.cz, forbes.com, poockovani.cz

Foto: pixabay.com, pixels.com

Co říkáte na výsledky zmíněné vědecké studie? Jsou vaše děti očkované proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám? Proberte vše s ostatními maminkami.

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook