Ukažte dětem cestu k pohybu


Dnešní svět dětem nabízí neskutečné množství možností, podnětů a lákadel, o kterých se nám dřív ani nesnilo. Ale o to složitější je se v tom všem správně zorientovat. Děti pak můžou snadno sklouznout do světa virtuální reality, kde tráví mnohem více času, než je zdrávo. Potíže plynoucí z nedostatku pohybu na sebe nenechají dlouho čekat, o dalších problémech a rizicích ani nemluvě. Vést děti od útlého věku ke sportu je tedy určitě krok správným směrem.
Ukažte dětem cestu k pohybu

Jak najít v moři sportů ten, který vaše děti skutečně nadchne? Jak jim ukázat ucelený průřez sportovním světem? Kde zjistit, co který sport obnáší? Vydejte se společně na Wannado Festival Tour! Děti zde mají jedinečnou možnost během jednoho dne na vlastní kůži vyzkoušet desítky sportů a rodiče mohou přímo na místě vše konzultovat s trenéry, fyzioterapeuty a sportovními psychology.   

Největší sportovní náborová akce v ČR

Wannado Festival je díky své komplexnosti největší sportovní a osvětovou akcí pro děti a dospělé u nás. Cílem je rozhýbat současnou společnost, která je spoutaná moderními technologiemi, směrovat děti na cestu aktivního životního stylu a podnítit v nich pozitivní vztah k pohybu. Festival probíhá napříč republikou a v letošním roce má rekordních deset zastávek. Stěžejní akcí je festival v Praze, který se uskuteční 7. září 2019 ve sportovním areálu Hamr Braník. Větru v peněžence se bát nemusíte, vstup je zdarma.

Mezinárodní rozměr

Historicky první festival proběhl již v roce 2011, ještě pod názvem Sporťáček. Od svého vzniku přivedl do sportovních klubů přes 20 000 dětí. V roce 2016 přerostl Wannado festival hranice České republiky a rozšířil se do dalších evropských zemí, zejména na Slovensko a do Polska. Projekt byl letos oceněn Visegrádským grantem.

Překážková dráha Ninja Race

Program plný sportu i zábavy

Program festivalu je koncipován tak, aby celkový dojem a zážitek návštěvníků, malých i velkých, byl co nejlepší. Zakladatel festivalu a autor celého projektu Jakub Makalouš upřesňuje: „Věříme, že dokážeme veřejnosti přiblížit maximální počet sportovních odvětví. Jde o největší sportovní festival v ČR a pestrost a škála jednotlivých sportovních aktivit je skutečně nejširší. Stejně tak tam máme zóny zábavy, které souvisí přímo se sportem a s pohybem jako takovým, takže to děti nesmírně baví. Poprvé v životě si zkusí například Ninja Race dráhu nebo laserovou biatlonovou střelnici. Historicky se nám také daří dostávat na akce špičkové sportovce, olympioniky a mistry světa, kteří dokáží motivovat a inspirovat budoucí generaci, a zároveň také spolupracujeme s influencery, youtubery a blogery, kteří mají v dnešní době moc ovlivňovat teenagery."

Na letošním ročníku tak můžete potkat vicemistryni Evropy v plážovém volejbalu Kristýnu Hoidarovou Kolocovou nebo dvojnásobnou olympijskou medailistku v biatlonu Gabrielu Koukalovou.
Bude připravena zábavná sportovní zóna Hello bank!, kde najdete zmíněnou překážkovou dráhu Ninja Race a laserovou střelnici, ale i Wannado bike zónu, kde si přijdou na své nejmenší sportovci. V rámci závodu na odrážedlech Wannado můžete dokonce i odrážedlo vyhrát.  

Maskoti ze světa Wannado

 

Exhibice a workshopy

Přímo na místě bude mít svůj workshop oblíbený parkourista Smusa. Na parkour workshopu se dozvíte, jak správně začít a postupovat ve svém tréninku, jak překonávat strach ze skoků, naučíte se novým technikám, a hlavně si užijete spoustu zábavy se Smusou! Na pódiu vystoupí maskoti ze světa Wannado – Bernil, Keryan, Meerfun, a Naila. Samozřejmě vás čekají desítky sportovních exhibic, cvičení s Tělocvikem.online, v neposlední řadě spousta soutěží i autogramiády s těmi, co ve světě sportu dosáhli hodně vysoko.

„Na všech festivalech máme úplně skvělé exhibice na pódiu a ostatní samozřejmě baví sledovat, kam až se mohou dostat, když budou sportovat pár let závodně. Myslím si, že je to pro děti hodně inspirativní, protože chtějí mít taky takové šaty, a chtějí se také tak umět hýbat. Kluci chtějí dělat breakdance a holky zase moderní gymnastiku, aerobic nebo ropeskipping. Může je ovlivnit osoba, může je ovlivnit to, co vidí vedle u stánku, a třeba i změní sport, který už dělají. Vždycky je lepší varianta změnit sport než, aby dítě bylo nešťastné v jednom sportu a zanevřelo na pohyb úplně,“ líčí s nadšením Jakub Makalouš.

Anketa

Navštívili jste s dětmi Wannado Festival?
33.33 %
33.33 %
33.33 %

Mom4moms bude při tom

Na festivalu v Praze najdete i stánek Mom4moms, protože na takové akci rozhodně nemůžeme chybět. Přijďte se s námi osobně seznámit a zasoutěžit si o zajímavé indukční hračky a vznášecí míče Hoverball.

Zdroj: Wannado

Foto: Wannado

Sportují vaše děti? A jaký sport mají nejraději? Diskutujte s ostatními maminkami.

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook