Keto dieta pálí tukové zásoby

24.07.2019 Redakce

Dostat se po porodu zpátky do formy není vždy zrovna snadný úkol. Čas běží, děti už půjdou pomalu do první třídy a vy stále ještě bojujete s příslovečnými poporodními kily. Co přinutit svoje tělo, aby všechny ty nastřádané tukové zásoby prostě spotřebovalo? Přepněte se do stavu ketózy a spalte tuk jednou pro vždy.
Keto dieta pálí tukové zásoby

Ketogenní dieta

Jedná se o dietu s téměř stoletou tradicí, která se v posledních pár letech opět stává populární. Svou oblibu si vysloužila nejen jako prostředek pro rychlé a účinné snížení hmotnosti, ale také pro celkový pozitivní vliv na zdraví. Navíc rozhodně nemusíte mít obavy, že budete při této dietě trpět hlady.

Jak funguje keto dieta?

Celé tajemství tkví v konzumaci vysokého množství bílkovin a minimálního množství sacharidů. V důsledku nízkého příjmu sacharidů, které jsou rychlým zdrojem energie, začne tělo brát energii z ketonů, které vznikají právě štěpením tuků a které slouží jako malé molekuly paliva. Tomuto stavu se říká ketóza. Pokud je tělo v ketóze, automaticky se přepne do režimu, ve kterém se spalují jako první tukové zásoby.

Zdravotní benefity keto diety

Úbytek hmotnosti je jen jedním z desítek benefitů, které s sebou keto dieta přináší. Pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi a může mít významný vliv na snížení vysoké hladiny inzulínu, což pomáhá při diabetu 2. typu. Konzumace zdravých tuků v průběhu keto diety přispívá také ke snižování hladiny nezdravého cholesterolu. Díky zdravému jídelníčku bohatému na živiny poskytnete vašemu organismu dostatek energie. Keto dieta je prospěšná i pro zlepšování duševního zdraví, přispívá ke spokojenosti a zvyšuje pozornost.

Imagem

Pro koho je dieta vhodná?

Dieta je vhodná zejména pro osoby trpící nadváhou a zdravotními problémy s ní spojenými. Často je keto dieta přímo ordinována lékaři, kteří potřebují, aby pacient v krátkém čase zhubnul co nejvíce, aby mohl být bezpečně ošetřen či operován. Skvělá je dieta zejména pro lidi, kteří již vyzkoušeli neúspěšně několik diet, a díky tomu poklesla jejich motivace.

Naopak nevhodná je pro osoby, kteří mají vysoký energetický výdej, jako jsou například sportovci. Ketonova dieta se rovněž nedoporučuje těhotným a kojícím ženám, kdy by vlivem nedostatku sacharidů mohlo dojít poškození vývoje dítěte. Nevhodná je dieta také pro osoby, které se léčí s chronickým onemocněním ledvin či jater.

Anketa

Máte s keto dietou nějakou zkušenost?
40 %
60 %

Co jíst při keto dietě

Při keto dietě je možné jíst spousty běžných potravin. Nejdůležitější je však vyhnout se těm, které obsahují vysoké množství sacharidů, včetně škrobů. Doporučuje se udržet příjem sacharidů pod 50 gramů denně. Nejste-li si jistí, zda je pro váš keto jídelníček nějaká potravina vhodná, můžete si ji jednoduše vyhledat v seznamu potravin.

Jak už bylo řečeno, základ keto jídelníčku by měly vedle bílkovin tvořit přírodní tuky, jako je máslo, olivový olej, ořechy a avokádo. Dále je vhodné konzumovat potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny, jako jsou ryby a mořské plody. Proteiny získáte konzumací masa, mléčných výrobků a vajec. Jídelníček by měl být doplněn zdravou dávkou zeleniny. Vybírejte pouze tu, která se pěstuje nad zemí.

Imagem

Jak na keto dietu jednoduše?

V začátcích vaší diety je potřeba dodržovat velmi přísný režim a konzumovat minimální množství sacharidů. Nechcete-li složitě hlídat váš denní příjem anebo se obáváte o to, že váš jídelníček bude nevyvážený, můžete vyzkoušet speciálně připravení jídla a balíčky od KetoMIX. Tato česká firma nabízí balíčky chutných jídel, které obsahují komplexní ketogenní stravu na několik dní, kterou pouze doplníte zeleninou. Nemusíte přitom nic počítat a nad ničím přemýšlet.

Příprava jídel je velmi jednoduchá a rychlá. Jídla neobsahují žádné škodlivé chemické přísady či glutamáty, dodržuje se pravidlo dovolených potravin a jsou bez lepku. Vy si tak můžete užít dietu bez hladovění, ve které hubnete zdravým způsobem a bez nežádoucího jojo-efektu. K dispozici jsou vám také online výživové poradkyně, budete-li potřebovat nějakou radu.

Zdroj: www.keto-hubnuti.cz, opravdovehubnuti.cz

Foto: Pixabay.com, opravdovehubnuti.cz

Máte zkušenosti s dietami a speciálně upravenými jídelníčky? Co vám v boji s kily navíc opravdu pomohlo? Diskutujte o svých zkušenostech s ostatními.

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook