Otvírání okýnek adventního kalendáře začíná!


V každém z nás je stále kousek dítěte a kdy jindy se ta dětská část v nás projeví víc, než v čase Vánoc. Pojďte postupně otvírat 24 okýnek a odpočítávat tak dny, které zbývají do Štědrého dne. Co okýnko, to jiná soutěžní otázka a větší šance na výhru. Užijte si s dětskou radostí předvánoční těšení s naší adventní soutěží.
Otvírání okýnek adventního kalendáře začíná!

Trocha historie

Tradice adventního kalendáře sahá do dob dávno minulých a prolíná se se vznikem adventního věnce. Pro zpříjemnění času čekání a těšení se na příchod narození Ježíše Krista zapalovali lidé postupně každý den svíci. Jiné zdroje uvádějí, že se na dveře křídou namalovalo 24 čárek a den po dni se pomalu škrtaly.
První tištěný adventní kalendář se objevil v roce 1902 a měl tvar hodin. V roce 1903 v Mnichově vytiskli kalendář s 24 okýnky ke stříhání a nalepování a čokoládový adventní kalendář, jak ho známe dnes, vznikl v roce 1930. Obliba adventních kalendářů pak raketově rostla až do dnešních dní. Jejich podoba i náplň schovaná za okýnky je čím dál nápaditější a pestřejší.
Nabídka v obchodech dnes skoro nezná mezí, ale doma vyrobený adventní kalendář děti určitě nadchne. Z kousků látek můžete ušít 24 kapsiček a do nich schovat nějakou sladkost nebo maličkost. Fantazii se meze nekladou.

Anketa

Vyrábíte dětem vlastní adventní kalendář?
57.95 %
42.05 %

Adventní soutěž

Advent je dnes hlavně časem příprav na Vánoce a seznam toho, co je potřeba udělat a nachystat, nebere konce. Vánoční úklid, nakoupit suroviny na vánoční cukroví, vánoční výzdoba, koupit stromeček, přinést ze sklepa stojan na stromek a krabici s ozdobami, nakoupit dárky, nezapomenout balicí papír, atd. atd. Cílem ale není padnout pod rozsvíceným vánočním stromečkem vyčerpáním. Je potřeba najít rozumnou vyváženou hranici mezi přípravami a tím zásadním, o čem Vánoce jsou a měly by být, tedy časem pohody a klidu v rodinném kruhu. Všechno ostatní úplně dokonalé být nemusí. Prostě si adventní čas užívejte.

Imagem

Foto: Pixabay.com

Dělejte si radost každý den a dny do Vánoc odpočítávejte s adventním soutěžním kalendářem, který jsme pro vás připravili. Výhry opravdu stojí za to! Napínavé domácí bojovky od Nevyléčitelné optimistky, ručně vyráběné šperky od Eldokádo, voňavé bylinné balíčky od Mýdlárny Mlýnky, vzpomínkové knížky Mementerra, vonné svíčky Moje hygge, praktické i zábavné vychytávky od Feedo, tinktury s léčivou silou bylin Léčíme přírodou, nabitou kuchařku Upgrade od Madebykristina a Needo, knihy plné inspirace Mámou hravě, dekorativní kosmetika Gabriella Salvete, oblečení pro nejmenší Nadrobky.cz a kniha plná citu od Perkmana. To všechno je ve hře. Ceny si můžete podrobněji prohlédnou zde.

CHCI SOUTĚŽIT

Jak soutěž funguje?

Za každým z 24 okýnek se ukrývá jedna soutěžní otázka. Jak už to u adventních kalendářů bývá, okýnka se otevírají postupně a nedočkavci mají smůlu. Soutěžní okénko lze otevřít pouze v den, ke kterému náleží. Stejně tak poslat odpověď na otázku lze pouze v daný den. Odpovídat na otázky zpětně tedy není možné. 

Čím víc správných odpovědí pošlete, tím větší máte šanci vyhrát. Musíte ale zodpovědět minimálně 12 otázek, abyste mohli dle pravidel soutěžit. Pokud se sejde více soutěžících se stejným počtem správných odpovědí, má při vyhodnocení přednost ten soutěžící, který během soutěže otevřel více okének. Pokud i tak nastane shoda u více soutěžících, vyhrává ten, kdo na otázky odpověděl dříve (tj. v daném dni na otázku odpověděl v dřívějším čase).

Nepropásněte ani jediný den, ani jedinou otázku. Tak šťastnou ruku v soutěži a krásný adventní čas všem!

Úvodní foto: Pixabay.com

 

href="https://www.facebook.com/Mom4momsgang" target="_blank" rel="noopener">
Imagem

Máte rádi adventní kalendáře? Jak si užíváte s rodinou adventní čas? Sdílejte své zážitky s ostatními.

Jedná se o revizi článku ze dne 01.12.2019 od autorky Tereza Šilhanová.

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook