Postavte dětem hřiště doma

03.11.2019 Tereza Šilhanová Komerční sdělení

Do zimy, sychrava a mlhy se nikomu moc nechce. Dny se krátí, světla je míň, takže množství času, které děti stráví pohybem venku, se snižuje také. A doma se posadí k televizi, počítači nebo k mobilu. Co dětem zařídit hřiště doma? Budete překvapeni, jak málo prostoru je k tomu potřeba!
Postavte dětem hřiště doma

Dětem chybí pohyb

Přimět dnes děti k pohybu je čím dál těžší. A za špatného počasí je to skoro nemožné. Přitom podle Světové zdravotnické organizace WHO by děti ve věku od pěti do sedmnácti let měly denně strávit minimálně 60 minut střední až intenzivní pohybovou aktivitou, při které se zadýchají. Je dobré vést děti k pravidelnému pohybu již od útlého věku. Jednak budou od malička brát pohyb jako samozřejmou součást života a vytvoří si správné návyky, a také tím můžeme snadno předejít i různým zdravotním potížím. Nedostatek pohybu může vést k poruchám držení těla a s tím spojeným problémům s pohybovým aparátem, k nesprávnému fungování zažívání a metabolismu, a v neposlední řadě k nadváze nebo dokonce obezitě.   

Pohyb a životní styl

Hlavním problémem je, že se pohyb obecně z běžného života vytrácí. Člověk je od přírody tvor pohodlný a dává přednost té jednodušší cestě před složitější, která vyžaduje energetickou investici. Děti samy od sebe, bez správné motivace a jen tak zničehonic nepoběží na hřiště. Navíc těžko můžeme hnát děti ven se proběhnout, když sami trávíme většinu času sezením na gauči před televizí nebo u počítače. Nejdůležitější je jít dětem správným příkladem. Děti se učí nápodobou, což už je takové okřídlené rčení, ale je v něm hluboká pravda.

I pohybovou aktivitou běžte dětem příkladem.

Děti a sport

Je docela běžné, že rodiče, aby předešli problémům s nedostatkem pohybu, vedou děti ke konkrétnímu sportu. Ale ani tohle situaci mnohdy neřeší. Děti sice s větším či menším úspěchem zvládají gymnastiku, fotbal nebo tenis, a přesto jim všestranný a přirozený pohyb chybí. Tento fakt potvrzují i výsledky mezinárodního výzkumu zaměřeného na srovnání pohybové aktivity dětí, do kterého se zapojila i Česká republika. Výsledky výzkumu prezentuje na svých webových stránkách samo Ministerstvo zdravotnictví, které se dlouhodobě snaží tuto situaci změnit.  

Přirozený pohyb

Není dnes nic ojedinělého na tom, že se děti nedovedou jen tak obyčejně rozběhnout, přeskočit malou překážku, vylézt na strom, skákat přes švihadlo nebo prostě ujít v terénu pár kilometrů. Důležité je mít na paměti, že ať už děti dělají cokoli, potřebují se u toho bavit. I přirozený pohyb by tak měl být hrou. Začít můžete rovnou doma v pokojíčku a připravit jim malou opičí dráhu, která je nadchne. Nemusíte se děsit ani malého prostoru, postačí vám i 0,6 m2.

Imagem

Interiérové prolézačky

Žebřiny pro děti a domácí prolézačky mohou být skvělým řešením a nepostradatelným pomocníkem správného fyzického vývoje dětí od ranného věku. Produkty Suprafort jsou certifikovány již pro děti od 3 let. Oficiální nosnost prolézaček potvrzená dalším certifikátem je 100 kg, nicméně zátěžovým testováním úspěšně prošlo i 150 kg. Takže mohou dospělí bez obav dovádět a hrát si spolu s dětmi.

Anketa

Věděli jste o možnosti domácích prolézaček pro děti?
11.76 %
58.82 %
29.41 %

Prospěšnost jednotlivých prvků prolézaček

Ribstoly byly ještě před nějakou dobou poměrně běžným domácím sportovním nářadím. A není divu. Jsou jednoduché, a přitom víceúčelové, a nemají prakticky žádné věkové omezení. Cvičení na nich posiluje svaly, kondici i imunitu, dokonce i soustředění a intelektuální vývoj. Co může být jednoduššího než zavěšené kruhy? Benefity, které cvičení na nich přináší, jsou až překvapivé. Dokonale procvičí a posílí svaly celé horní poloviny těla, podpoří rovnováhu a dlouhodobě zlepšují obratnost. Děti všech věkových kategorií milují houpání. Obyčejná houpačka je zároveň také výborným cvičebním prvkem. Nutí děti zapojovat drobné i hluboké svaly a zlepšuje tak jejich rovnováhu a koordinaci. Cvičení na prolézačkách Suprafort podporuje rozvoj motorických dovedností. Šplhání a lezení je pro děti zcela přirozenou činností, která jim dává pocit svobody a touhu zdolávat výzvy.

Imagem 

 

 

 

Postavit dětem hřiště doma

SLEVY AŽ 35 %

 

 

 

 

Zdravotní benefity, které z takového vybavení dětských pokojíčků plynou, jsou nasnadě. Navíc každý zkušený rodič moc dobře ví, že nejvíc rošťáren děti dělají právě v okamžiku, kdy se nudí a překypují energií. Pokud děti celé odpoledne doma, nejen za dlouhých zimních večerů, stráví lezením, zavěšováním se a dováděním na prolézačkách, budou zdravě unavené a rády se nechají uložit do postele k spánku. A klidně usínat budou i rodiče s vědomím, že pro děti udělali v tomto ohledu maximum. Vypěstovat v dětech závislost na pravidelném cvičení, které pro ně bude zároveň i zábavou, je to nejlepší, co můžeme pro jejich zdraví a vývoj udělat.

Zdroje: https://www.mzcr.cz/https://www.prolezacky-suprafort.cz/https://www.novinky.cz/

Foto: Pexels.com, https://www.prolezacky-suprafort.cz/

 

Mají vaše děti dostatek pohybu? Proberte svoje tipy a postřehy s ostatními.

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook