Vánoční nákupy, které pobaví celou rodinu!

04.11.2019 Redakce

Na náměstích už se staví stánky a vánoční stromy, obchodní domy jsou rozblikané a praskají zbožím ve švech, začíná poletovat sníh. Prostě za měsíc jsou Vánoce! A ze všeho nejdůležitější vlastně je, aby dětem pod vánočním stromečkem zářily při rozbalování dárků oči štěstím! Jenže... Jak v té neskutečné nabídce stavebnic, plyšáků, skládaček, blikajících a hrajících věcí, autíček na ovládání, chytrých plastelín, panenek, co pláčou nebo dokonce čůrají a kakají (!), vybrat to pravé? Navíc kde na ty maratony po hračkářstvích vzít čas? A kde mezitím budou děti? Klid! I tohle má řešení.
Vánoční nákupy, které pobaví celou rodinu!

Do Štědrého dne přece jen nějaký čas zbývá. Je ale potřeba toho spoustu připravit a nachystat. Vyladit vánoční výzdobu, uklidit, napéct cukroví. Je toho dost. Proč se ještě stresovat nákupem dárků? To na klidu a pohodě nepřidá ani vám, ani dětem. Vyražte raději všichni společně do Pardubic na Festival her a hraček pro malé i velké, který se koná 22. a 23. listopadu. Zapomeňte na chvíli, že jste dospělí a pojďte si společně pohrát, vyzkoušet nové a netradiční hry a hračky.

Nekupujte zajíce v pytli

Festival je určen všem, od malých až po velké, kteří si rádi hrají, lámou si hlavu a baví se. Na festivalu budete mít úžasnou možnost si hry, hračky, hlavolamy nebo stavebnice před nákupem vyzkoušet. Jedině tak zjistíte, jaké hračky neskončí pár dnů po vánocích odložené někde v koutě dětského pokoje.
„Festival nabídne možnost vyzkoušet si nejrůznější společenské hry tradiční, méně známé, ale i horké novinky. Seznamte se s nimi při této jedinečné příležitosti a zjistěte, zda a jak vás budou bavit,” říká jednatelka pořadatelské agentury. Po celou dobu festivalu si krom společenských her budete moci zkusit, co vše dokážete postavit třeba z dřevěné stavebnice nebo z korkové stavebnice, které podporují kreativitu a prostorovou představivost vás i dětí.

Imagem


Místo počítače deskové hry

Taky rostete z toho, kolik vaše děti stráví denně času u počítače nebo tabletu? Vyzkoušejte společně deskové hry. Už dávno to nejsou jen “Člověče nezlob se” a “Sázky a dostihy”. Zahrajte si rodinné hry, které jsou svým provedením, tématem, grafikou a herním systémem navrženy tak, aby se u nich zabavily různé generace. Dětské hry pro nejmladší hráče od tří let jsou jednoduché a rychle pochopitelné, zaměřené na procvičování jemné motoriky, orientace, barev, tvarů apod. Zaslechli jste o nové hře Gastronómia 00? Je to nová naučně-zábavná hra, která je přímo k nakousnutí. A ke skvělým hrám je potřeba se i pohodlně usadit. Budete si moct vyzkoušet krásné sedací vaky od firmy 7 míčů.

Anketa

Vítáte možnost nejprve si hru zahrát, hračku vyzkoušet a pak teprve koupit?
83.33 %
16.67 %

Na své si přijdou i modeláři a konstruktéři

Tatínky a jejich syny zcela určitě nadchne sekce modelářů, která nabídne hračky pro dospělé - RC modely vrtulníků, ale i dílna modelářů železnic včetně kolejiště. Malí i velcí kontśtruktéři se mohou kochat kouzlem elektromotoru a sestrojit své vlastní funkční stroje. „Dámy jistě ocení možnost vybrat líbivý dárek k Vánocům pro svého partnera nebo tatínka přímo v ráji malých i velkých kluků,“ doplňuje Adéla Trávníčková. Malé slečny zaujme možnost zcela samostatně si vybarvit a vysypat obrázek nebo mandalu.

Festivalu se opět zúčastní i Mom4moms


Těšit se můžete na bohatý doprovodný program

Během obou festivalových dnů se budou průběžně starat o program děti z Domů dětí a mládeže z Pardubic, Hradce Králové i Chrudimi. Ukáží, jak zajímavě je možné trávit volný čas v kolektivu dětí se stejnými zájmy. K vidění bude i cvičení juda a ukázky tanečků z tanečních kroužků. Koho by nelákaly dálky i děje tajemného vesmíru? Můžete se těšit na mobilní planetárium! V neposlední řadě budete mít opět možnost se osobně setkat i s námi.


Nezapomeňte s sebou vzít velikou tašku! Ježíšek to všechno sám neunese!

 

Zdroj (úvodní foto): Pixabay.com

Zdroj (foto): www.festival-hry-hracky.cz

 

Nevíte si rady, co koupit dětem pod stromeček? Diskutujte na téma vánočních dárků s ostatními.

Jedná se o revizi článku ze dne 20.11.2018 od autorky Redakce.

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook