Vánoční Prahu okouzlí Louskáček na ledě


Vánoce a jejich atmosféru si každý spojuje s něčím jiným. V baletním světě je vánoční čas již nějakou dobu spjat s Louskáčkem. Příběh plný fantazie a kouzel se odehrává právě na Štědrý večer a kouzlo vánoc z něj dýchá v každém taktu. A co teprve Louskáček jako výpravná ledová show ve hvězdném krasobruslařském obsazení.
Vánoční Prahu okouzlí Louskáček na ledě

Balet na motivy pohádky

Původní poetickou pohádku Louskáček napsal Ernst Theodor Hoffmann už před 202 lety. Příběh zasazený do sváteční štědrovečerní atmosféry, kde se mávnutím kouzelného proutku proplétá svět dětské fantazie, tajemství a reality, velice zaujal tehdejší vedení carského divadla. P. I. Čajkovskij tak svou mistrovskou hudbu ke dvouaktovému baletu zkomponoval vlastně na objednávku pro Mariinské divadlo v Petrohradě. První uvedení ale vyvolalo, zejména u odborné veřejnosti, velmi rozporuplné reakce. Ale i přes neslavné začátky patří dnes právě Louskáček mezi hudební a baletní klenoty.

Anketa

Viděli jste i s dětmi Louskáčka?
55.56 %
44.44 %

Jednoduchý působivý děj

Dějová linka příběhu je velmi jednoduchá, ovšem s velkým prostorem pro fantazii. Nastává Štědrý večer, lidé se scházejí ve sváteční náladě. Malá Klárka dostává dřevěnou hračku Louskáčka, kterou ale její bráška nedopatřením rozbije. Strýček ji k velké radosti Klárky opraví. Klárka šťastně usíná s Louskáčkem v náručí a zdá se jí neskutečný sen. Hračky okolo vánočního stromečku ožívají, i její Louskáček. Zjeví se zlý Myší král se svou armádou. Louskáček nad ním zvítězí a promění se v krásného prince. Klárka se i s princem Louskáčkem najednou ocitne v krásné pohádkové zemi, kde spolu tancují na velkolepém plese. Dokud se Klárka neprobudí pod vánočním stromečkem.  

Ledová show „Louskáček na ledě“

Lze jen těžko spočítat, kolika baletních, divadelních i televizních zpracování se pohádka o Louskáčkovi dočkala. Letos se ale objeví ve zcela novém provedení, v ohromující výpravě, s nákladnými kostýmy i propracovanou scénografií jako ledová show „Louskáček na ledě“ plná zvučných jmen světové krasobruslařské scény. Louskáček se sněhovými vločkami, Myším králem a všemi dalšími kouzelnými bytostmi vyjedou na led 7.  prosince v pražské TipSport Areně.

V Louskáčku na ledě září olympijské krasobruslařské hvěždy

Olympijské krasobruslení

Za celým projektem stojí ruský krasobruslařský šampion, trenér a v posledních letech především úspěšný režisér Ilja Averbuch, který do Louskáčka na ledě obsadil jen samá velká jména. V hlavní roli se ukáže čtyřnásobný mistr světa a zlatý olympionik ze Salt Lake City, Alexej Jagudin. Vedle něj uvidíte krasobruslařský a taktéž zlatý olympijský pár Tatianu Totmjaninovou s Maximem Marininem a těšit se můžete také na špičkovou akrobacii, fantastický zpěv, perfektní hudbu a scénu, která bere dech dětem i dospělým po celém světě už bez mála dva roky. Všechno, na co se podíváte, je v ledové show Louskáček promyšlené!

Ledová show Louskáček a Myší král

Jagudin je rozený Myší král. Lehce groteskní, pitvorný, vyzývavý. Požádal jsem ho, aby byl co nejvýraznější. Dokonce i hudba byla vybrána speciálně pro něj!“ říká režisér na adresu největší hvězdy představení. Téma Louskáček je podle něj nevyčerpatelné, fantastické a stále okouzlující. A jeho dynamická inscenace plná speciálních efektů, barev, zvuků i pestrých kostýmů pak tajemnému příběhu Louskáčka dává zase nový rozměr.

Myslím, že tato inscenace si získá zvláštní místo mezi našimi show na ledě. Je plná nádherných proměn a objevů a stane se jedním z hlavních vánočních dárků,“ říká ještě Ilja Averbuch, který citlivě zkrátil původní scénář, aby nechal maximální prostor hlavním scénám, které i díky víceúrovňové scénografii pozvedá až nad očekávání vysoko! 

Jak se s dětmi lépe naladit na Vánoce než vyrazit do Prahy a zažít vše na vlastní oči. Připravili jsme pro vás speciální nabídku v podobě 10% slevy na vstupenky. Slevu uplatníte na TicketPortal CZ při koupi minimálně 3 vstupenek se slevovým kódem 7PROSINCE.

Zdroj a foto: Events Production

Chodíte v čase adventu s dětmi za kulturou? Diskutujte o svých zážitcích s ostatními.

Jsem tu poprvé,
CHCI SE REGISTROVAT

Registrovat přes Facebook
VYTVOŘIT ÚČET ZDARMA

CHCI SE PŘIHLÁSIT
do svého účtu

Přihlásit přes Facebook